16,8 C
Kozienice
sobota, 4 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Kozienicki sztab „WOŚP” przygotowuje się do niedzielnej zbiórki. Były wskazówki oraz podział zadań

Popularne

Warto przeczytać

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny temat przewodni to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, natomiast mottem przyświecającym tegorocznej zbiórce jest hasło „Tu wszystko gra! OK! Kozienicki sztab oficjalnie rozpoczyna pracę w terenie.

Kozieniccy wolontariusze biorący udział w tegorocznym finale WOŚP spotkali się w piątek w Ogrodzie Jordanowskim w Kozienicach, by wspólnie zapoznać się z zasadami jakie obowiązują podczas niedzielnej zbiórki. Szefowa Sztabu WOŚP przy OPPOJ Urszula Strzelczyk wraz z funkcjonariuszami policji poprowadzili krótki wykład odnośnie podziału zadań, ogólnego regulaminu jaki obowiązuje wolontariuszy tego wyjątkowego dnia, przedstawiono również zasadny bezpieczeństwa.

Wolontariuszy z kozienickiego sztabu odwiedziła również wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień, która podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w akcję Jurka Owsiaka.  

– […] Niektórzy może nie wiedzą, nie wszyscy kwestowali, nie wszyscy biorą udział w akcjach charytatywnych organizowanych na terenie naszej gminy. Chciałabym Wam powiedzieć, że ludzie w gminie Kozienice są naprawdę ludźmi dobrego serca, zawsze mają serca otwarte na pomoc, na wsparcie drugiego człowieka, są to osoby pozytywne, uśmiechnięte […] Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy skupia wokół siebie nie nawet tysiące a setki tysięcy osób, przede wszystkim wolontariuszy. Wolontariusze w całej tej akcji są osobami najważniejszymi. […] Korzystając z okazji, chciałam wam bardzo serdecznie podziękować. Mamy 70 wolontariuszy. Kozienice co roku uczestniczą w akcji, czyli już 32 rok jest orkiestra organizowana i oczywiście 32 raz w akcji charytatywnej uczestniczymy, co potwierdza ilość wolontariuszy. – podziękowała wiceburmistrz Dorota Stępień

Będzie wyjątkowy koncert w Centrum Kulturalno-Artystycznym

Tradycją kozienickich finałów są koncerty. Te niegdyś odbywały się w starej siedzibie Kozienickiego Domu Kultury, a od kilku lat organizowane są w Centrum Kulturalno-Artystycznym. W ostatnich latach dla lokalnej publiczności występowali młodzi artyści z Kozienickiego Domu Kultury oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Tym razem będzie inaczej.

– W tym roku podjęliśmy decyzję o zmianie formuły koncertu i w pewien sposób będzie to powrót do korzeni. W naszej starej siedzibie wielokrotnie na finałach WOŚP występowały lokalne, kozienickie zespoły muzyczne. I tak też będzie tym razem, bo zaprezentują się dwie formacje z naszego miasta oraz jedna gościnna – zapowiada Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Kto zagra?

Na początek wystąpi zespół Stare Konie, w składzie: Aleksander Fikus (gitary), Zbigniew Gizicki (gitara basowa), Staszek Łuczkowski (perkusja) i Dariusz Szewc (gitary, wokal). To kozienicka formacja, specjalizująca się w brzmieniach bluesowo-rockowych.

Po nich scenę przejmie młodzież z naszego miasta, czyli zespół ZackoLucky. To prawdziwie wybuchowa mieszanka muzyki i osobowości. Formację tworzą: Oliwier Dębiński (wokal), Mikołaj Wójcik (saksofon altowy), Tobiasz Turbak (saksofon tenorowy, piano), Piotr Chałdaś (trąbka), Patryk Marut (gitara), Kacper Smolarczyk (gitara) oraz Samuel Ćwiek (perkusja).

Na finał wystąpi natomiast Dominika Wróbel i Chłopcy Bigbeatowcy. Ich inspiracją muzyczną stała się polska muzyka rozrywkowa lat 70., 80. i 90. XX wieku, a sięgają po repertuar największych artystów polskiej sceny muzyki rozrywkowej, takich jak: Czesław Niemen, Seweryn Krajewski, Zbigniew Wodecki czy Tadeusz Nalepa. Zespół tworzą: Dominika Wróbel (wokal), Marcin Wróbel (gitara), Marek Wąsik (bas), Mariusz Wielgo (instrumenty klawiszowe) oraz Grzegorz Urbańczyk (perkusja).

Koncert w sali kameralnej rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Tuż po koncercie, o godz. 20.00, wszyscy wyjdziemy przed Centrum Kulturalno-Artystyczne, by wspólnie wysłać symboliczne „Światełko do nieba” przy użyciu zimnych ogni. Serdecznie zapraszam – dodaje Elwira Kozłowska.

Tegoroczny finał dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja Jurka Owsiaka planuje kupić urządzania dla diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne, diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry, diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy, rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc, torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content