20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

ZAPOWIEDŹ. Przed nami XIII Powiatowy Rajd Rowerowy w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

Starostwo Powiatowe w Kozienicach 3 czerwca organizuje XIII Powiatowy Rajd Rowerowy „Śladami Historii”. Tegoroczna trasa rajdu wiodła będzie przez miejsca pamięci związane z II wojną światową, z historią ziemi sieciechowskiej, poprzez zabytki Powiatu Kozienickiego, w tym  Pobenedyktyński Zespół Klasztorny w Opactwie. To wszystko w otoczeniu pięknego krajobrazu nadwiślańskiego, bowiem spora część tegorocznej trasy prowadzić będzie wzdłuż wału nad Wisłą.

Rajd rozpoczniemy w Kozienicach. Asfaltowe trakty przeplatane z kamienistymi i piaszczystymi drogami polnymi, w rolniczej scenerii gminy Sieciechów, niewątpliwie stanowić będą nie lada wyzwanie dla uczestników, dostarczając im jednocześnie mnóstwo wrażeń estetycznych.

Zakończenie rajdu odbędzie się przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – placówce edukacyjnej prowadzonej przez Powiat, przy ulicy Warszawskiej 72.

W wydarzeniu może wziąć udział sześćdziesięciu pełnoletnich miłośników jazdy rowerem, zwiedzania i historii. Wszelkie potrzebne informacje zawarte są w Regulaminie Rajdu dostępnym na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kozienicach. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez przesłanie zeskanowanej, wypełnionej i podpisanej własnoręcznie karty zgłoszenia oraz klauzuli informacyjnej i zgody na wykorzystanie wizerunku na adres e-mail: redakcja@kozienicepowiat.pl w terminie do 26 maja. Podpisanie karty zgłoszeń jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników liczy się kolejność zgłoszeń. Dokumenty dostępne są na stronie internetowej: www.kozienicepowiat.pl.

Organizacją i koordynacją rajdu zajmuje się Wydział Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kozienicach. Sponsorem Wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content