12,9 C
Kozienice
środa, 5 października, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Wystawa malarstwa Edyty Gałan pt. „DrzewoStany” dostępna od 12 sierpnia

Popularne

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na wystawę malarstwa Edyty Gałan pt. „DrzewoStany”. Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 12 sierpnia 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29).

Moja miłość do drzew wzięła się zapewne z czasów, gdy będąc dzieckiem i nastolatką wiele czasu spędzałam na swoich ulubionych drzewach i na samotnych wędrówkach po okolicy – co robię zresztą do dziś.

Drzewa są moim ulubionym tematem w moich obrazach i na fotografiach. Po prostu kocham drzewa, lubię na nie patrzeć, lubię ich słuchać i lubię je malować. Od kilku lat staram się aktywnie działać w ich ochronie, jestem współzałożycielką Inicjatywy Lokalnej Między Drzewami.

Pochodzę z Krynic niedaleko Zamościa. W Zamościu uczęszczałam do liceum plastycznego, a później studiowałam na UMCS w Lublinie, na Wydziale Artystycznym. Ciekawe, że wtedy jako specjalizację wybrałam grafikę, a nie malarstwo, ale na mój wybór złożyły się inne czynniki. I tak studia zakończyłam pracą dyplomową wykonaną w technice litografii, która mnie po prostu oczarowała.

Później przez bardzo długi czas prawie nie malowałam obrazów, zajęłam się rękodziełem artystycznym, odnawianiem mebli, malowaniem dekoracyjnym ścian.

W 2020 r. właściwie z nie do końca znanych mi powodów wróciłam do malarstwa. W ciągu tych dwóch lat, miałam trzy indywidualne wystawy w pięknych wnętrzach synagog w Zamościu i Orli oraz w cerkwi w Dubiecku.

Edyta Gałan

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do dnia 16 października 2022 r.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content