20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

ZUS: 110 mln zł wypłacono na Mazowszu w ramach wyprawki szkolnej

Popularne

Warto przeczytać

Do rodziców i opiekunów  w województwie mazowieckim trafiło już prawie 110 mln zł złotych w ramach programu „Dobry start” – wynika z najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi w wypłatę 300 złotych wyprawki szkolnej na dziecko.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz drugi przyznaje świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu „Dobry start”. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

„Od początku lipca w województwie mazowieckim złożono już ponad 336 tys. wniosków na ponad 478 tys. dzieci. Na konta uprawnionych osób trafiło już blisko 110 mln złotych. W następnych dniach przygotowujemy kolejne wypłaty” – mówi Grzegorz Dyjak z biura prasowego ZUS.

Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu pięciu dni roboczych od przyznania świadczenia.

ZUS skierował do klientów na PUE ZUS pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia. Specjalnie powiadomienie zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie „Dobry start”, który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 r.

Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content