4,2 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

„Wesele Figara” w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

Warto przeczytać

„Wesele Figara” to już kolejny seans operowy, który będzie można obejrzeć w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Retransmisja spektaklu z Wiedeńskiej Opery Państwowej odbędzie się w ramach „Kulturalnych czwartków w KDK”, 28 marca, o godz. 17.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Bilety na to wydarzenie trafią do sprzedaży w sobotę, 24 lutego.

Tuż przed Wielkanocą w Kozienickim Domu Kultury będzie można zobaczyć najnowszą inscenizację „Wesela Figara” Wolfganga Amadeusa Mozarta. Swoją genialną operę Mozart oparł na napisanej zaledwie dwa lata wcześniej komedii Beaumarchais’go. Utwór ten był we Francji zakazany przez samego Ludwika XVI, a to dlatego, że Beaumarchais głównym bohaterem swej komedii uczynił służącego, a nie pana. Co więcej, służący okazał się od swego chlebodawcy znacznie bystrzejszy i szlachetniejszy. Komedia ta po części przyczyniła się do wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej, a tym samym do zgilotynowania właśnie Ludwika XVI. Mozart napisał do niej genialną, zabawną i pełną wzruszających momentów muzykę.

To spektakl przygotowany w 2023 roku przez słynną Operę Wiedeńską. To dzieło szwajcarskiego dyrygenta Philippe’a Jordana i pochodzącego z Australii reżysera Barrie Kosky’ego, które mieni się pięknymi dekoracjami z epoki oraz eleganckimi współczesnymi kostiumami – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Rusza sprzedaż biletów

Retransmisję zaplanowano na czwartek, 28 marca, na godz. 17.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Sprzedaż biletów rusza 24 lutego. Te będą dostępne, w cenach: 32 zł – w przedsprzedaży i 36 zł – w dniu seansu, w kasach KDK oraz na stronie internetowej Kina KDK www.kinokozienice.pl

Opera z polskimi napisami trwa 185 minut. Zaplanowana jest również 15 minutowa przerwa. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content