20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

W gminie Głowaczów powstanie przyszkolna hala sportowa za 3,5 miliona złotych

Popularne

Warto przeczytać

W dniu 18 maja br Minister Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki w ramach pierwszego naboru do programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

Na liście beneficjentów znalazła się Gmina Głowaczów z wnioskiem pn. „Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Publicznej Szkole Podstawowej w Ursynowie”.

Całkowity koszt zadania to 3.500.000,00 zł w tym przyznane dofinansowanie 2.450.000,00 zł. Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

– Program ten idealnie wpisuję się w potrzeby stworzenia jak najlepszych warunków do uprawiania sportu przez dzieci i młodzież szkolną, jak również mieszkańców. Dzięki takiemu wsparciu jesteśmy w stanie zrealizować tak ważne i długo oczekiwane zadanie, o które uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy prosili wiele lat. Ogromnie się cieszę, że się udało i chciałbym również wszystkim osobom zaangażowanym przy tym projekcie podziękować. Dziękuję Ministrowi Sportu i Turystyki za program „Olimpia”, że dostrzegł potrzebę właśnie powstanie takich obiektów. Dziękuję parlamentarzystom Ziemi Radomskiej, bo po raz kolejny zadbali, aby środki trafiły również do mniejszej, mniej zamożnej gminy. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pana Posła Andrzej Kosztowniak, który bardzo nam pomógł – powiedział Wójt Gminy Hubert Czubaj.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content