25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Rajd ze szczytnym celem

Popularne

Warto przeczytać

Zwiedzanie w towarzystwie leśników pięknych zakątków Puszczy Kozienickiej oraz zbiórka pieniędzy na rehabilitację dwóch chłopców to główne cele wycieczki, jaka odbyła się w minioną niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku. Organizatorem IV Rajdu Charytatywnego był Maciej Zając, pracownik Enei Wytwarzanie wraz z Grupą Włóczykijów z Puszczy Kozienickiej.

Te rajdy są już tradycją. Tym razem z wyjątkowej okazji, by zgłębiać tajniki przyrody i podziwiać jej piękno wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Zwoleń, skorzystało około 120 osób, z których znaczną część stanowili pracownicy Enei Wytwarzanie i ich rodziny, mieszkańcy gminy i powiatu kozienickiego. Wśród uczestników byli również mieszkańcy Pionek, Zwolenia, Puław i Lublina.

Trasa wiodła z Garbatki-Letnisko, Ośrodek Polanka, ścieżką przyrodniczą przez rezerwat przyrody „Krępiec”, następnie do miejscowości Molendy, a kończyła się ponownie w Garbatce-Letnisko, Ośrodek Polanka. Uczestnicy pokonali w sumie 8 kilometrów i choć pogoda nie sprzyjała wędrówce, nikt nie narzekał i całość została sprawnie przeprowadzona przez organizatorów. Dodatkową atrakcją było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

W czasie wydarzenia prowadzona była zbiórka koleżeńska na rehabilitację i leczenie dwóch chłopców z powiatu kozienickiego – Wojciecha Stępnia, syna pracownika Enei Wytwarzanie oraz Marcela Króla. Ponadto odbyły się licytacje i loterie oraz konkursy z licznymi i atrakcyjnymi nagrodami pozyskanymi od partnerów i sponsorów.

– W czasie rajdu udało się zebrać 12.474,12 zł. Jednak całościowa kwota zostanie podana w późniejszym terminie,  ponieważ prowadzone są jeszcze aukcje internetowe. W całe przedsięwzięcie zaangażowanych było ponad 40 podmiotów gospodarczych, firm, instytucji i stowarzyszeń oraz osób prywatnych, a partnerem strategicznym była Enea Wytwarzanie. Wszystkim im serdecznie dziękujemy – powiedział Maciej Zając.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content