26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Prace ilustratorki Hanny Grodzkiej-Nowak w Rozniszewskiej galerii „Na piętrze”

Popularne

Warto przeczytać

8 listopada w Galerii „Na Piętrze” w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie odbył się wernisaż wystawy ilustratorki Hanny Grodzkiej-Nowak. Wśród zaproszonych na wydarzenie gości był starosta kozienicki Krzysztof Wolski oraz wybitne ilustratorki Krystyna Michałowska, Jolanta Marcolla oraz Małgorzata Sawicka-Woronowicz.

Ekspozycja prezentuje prace będące przeglądem całego, bogatego dorobku artystycznego Hanny Grodzkiej-Nowak. Są to ilustracje do książek, czasopism dla dzieci oraz prace powstałe po Ogólnopolskich Plenerach Ilustratorów organizowanych na Roztoczu w Krasnobrodzie.

W ramach niespodzianki, uczniowie rozniszewskiej placówki, na spotkanie z artystką przybyli przebrani w przeróżne, kolorowe, inspirowane ilustracjami, postaci z bajek.

Na zakończenie spotkania, starosta wręczył ilustratorce kwiaty, jako podziękowanie za piękną wystawę oraz wyraz podziwu i uznania za ponad 55 lat twórczej działalności. Nie zabrakło również podziękowań od społeczności PSP w Rozniszewie.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content