10,3 C
Kozienice
piątek, 1 marca, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kozienicki rekord WOŚP. Dzięki gorącym sercom mieszkańców Gminy Kozienice oraz Garbatki-Letisko udało się zebrać na walkę z sepsą ponad 110 tysięcy złotych

Popularne

Warto przeczytać

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 32. Finału zebrała blisko 175 milionów złotych! W niedzielę wolontariusze w całej Polsce i na świecie kwestowali, by zebrać pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Odbyły się również koncerty i inne wydarzenia kulturalne, a także sportowe. Nie inaczej było w Kozienicach, gdzie wolontariusze od wczesnych godzin zbierali datki do puszek.

Tegoroczny temat przewodni to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, natomiast mottem przyświecającym tegorocznej zbiórce jest hasło „Tu wszystko gra! OK! W poniedziałek licznik Orkiestry wskazywał zebrane 175 milionów 426 tysięcy 813 złotych.

Rekordowo w Kozienicach

Przez całą niedzielę kozieniccy wolontariusze kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byli obecni w całym mieście, na ulicach, przy kościołach oraz podczas koncertów, które odbyły się w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach.

Dzięki nim i gorących sercach mieszkańców udało się zebrać potężną sumę pieniędzy 93 868, 84 oraz dodatkowe 6072 złotych z e-skarbonki.

– Moi drodzy to już trzydziesty drugi finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale co dla nas lokalnie ważne-po raz kolejny jak co roku w tej jeszcze grają również Kozienice i to grają głośno, grają aktywnie. Jako Kozieniczanie dzielimy się radością, dzielimy się dobrocią, którą nasi mieszkańcy noszą w sercu. Jest to możliwe właśnie dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych osób i pozwolicie, że wszystkim tym osobom które angażują się, dzięki którym to wydarzenie trwa na terenie naszej gminy serdecznie dziękuję. […] Dziękuję serdecznie w imieniu własnym, pani burmistrz pana przewodniczącego, gminie Kozienice, która angażuje się i chce wspierać wszystkie akcje charytatywne na terenie naszej gminy. Moi drodzy, dziękuję też gospodarzowi dzisiejszego wieczoru czyli Kozienickiemu Domowi Kultury i wszystkim muzykom, którzy także włączyli się i uświetniają te wydarzenie na terenie naszej gminy. Życzę wam jak najlepszych wrażeń muzycznych oraz również jak największej satysfakcji z niesienia pomocy innym, wszystkiego dobrego. – mówił podczas finału burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski

Garbatka-Letnisko grała dla WOŚP

W niedzielę, mieszkańcy Garbatki-Letnisko połączyli siły, aby wspólnie wesprzeć 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Lokalna społeczność zebrała się na placu targowym, gdzie odbył się m.in. pokaz jazdy na motocyklach krosowych. W tym roku, mieszkańcy Garbatki zebrali łącznie 19 tysięcy 816 złotych i 75 groszy.

Finał kozienickiej zbiórki zakończył się tradycyjnym światełkiem do nieba.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content