26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Kozienice po raz drugi pobiegną Tropem Wilczym. Ruszyły zapisy!

Popularne

Warto przeczytać

Kozienice po raz kolejny dołączyły do grona miast organizujących Bieg Tropem Wilczym, który jest formą uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Już 6 marca, o godzinie 10 Kozienice pobiegną trasami leśnymi. Bieg główny odbędzie się na dystansie 6 kilometrów i składał się będzie z dwóch 3-kilometrowych pętli. Poza biegiem głównym mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję współzawodniczyć na dystansie 1963 metrów (dystans upamiętniający rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek.)

Szansę współzawodnictwa otrzymają również najmłodsi mieszkańcy gminy Kozienice, którzy wystartują na dystansie 400 metrów. Start i meta biegu usytuowane będą na polanie leśnej znajdującej się pomiędzy ulicami Radomską, Kochanowskiego a ulicą Wójcików. W miejscu tym usytuowane będzie także biuro zawodów. Zaplanowano także Bieg Przedszkolaka na dystansie 196,3 metra, który stał się hitem ostatniej edycji Biegu Tropem Wilczym w Kozienicach.

Organizatorem wydarzenia jest Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu w osobie Kamila Janeczka – telefon 486117200, mail: kamil.janeczek@kcris.pl, który udziela wszystkich niezbędnych informacji dotyczących biegu. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz gminy KozienicePiotr Kozłowski.

Aby wziąć udział w biegu należy KLIKNĄĆ TUTAJ –, po czym zostaniemy przeniesieni na stronę do zapisów. Udział w biegu głównym na dystansie 6 kilometrów kosztuje 40 zł. Do końca zapisów pozostało 42 dni.

Historia biegu:

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content