26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[AUDIO/ZDJĘCIA] Przy I LO w Kozienicach powstanie plac sportowo-rekreacyjny

Popularne

Warto przeczytać

Równe 36 tysięcy złotych przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego na powstanie placu sportowo-rekreacyjnego, przy I LO w Kozienicach. Umowę w tej sprawie podpisali dziś wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski oraz starosta kozienicki Krzysztof Wolski.

Podczas podpisania umowy obecny był również radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak, a także beneficjenci, w tym wyżej wspomniani starosta, wicestarosta Małgorzata Bebelska, skarbnik powiatu Kamil Banaś oraz dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach im. Stefania Czarnieckiego Ewa Malec.

Dofinansowanie w wysokości 36 tysięcy złotych przekazał samorząd Mazowsza dla powiatu kozienickiego. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę placu sportowo-rekreacyjnego, który będzie się znajdował na terenie wyżej wspomnianego liceum.

Jak podkreślał wicemarszałek, mimo, że kwota dotacji nie jest tak bardzo pokaźna, to z pewnością powstanie takiego placu będzie bardzo dużo znaczyło dla całej społeczności szkolnej:

Starosta Krzysztof Wolski nie ukrywał zadowolenia z faktu, iż Samorząd Mazowsza po raz kolejny wspiera rozwój infrastruktury sportowej na terenie powiatu kozienickiego:

 

Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego mówił o wsparciu Samorządu Mazowsza dla działań podejmowanych przez samorządy gminne oraz powiatowe:

 

Dyrektor liceum Ewa Malec podkreślała jak ważna jest to inwestycja dla całej szkoły, ponieważ rozwój sporty w obecnych czasach jest kluczowy:

Jak usłyszeliśmy podczas konferencji, I LO w Kozienicach otrzyma kolejną dotację, tym razem na kwotę 80 tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na wyposażenie pracowni komputerowej. 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content