10,3 C
Kozienice
piątek, 1 marca, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[FOTORELACJA] Turniej pełen emocji i sportowej rywalizacji. III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie już za nami

Popularne

Warto przeczytać

Za nami III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Enei Wytwarzanie. To już kolejna odsłona zawodów zorganizowanych dla pracowników Elektrowni Kozienice. W Turnieju udział wzięło ponad kilkadziesiąt osób, zrzeszonych w 8 drużynach, które w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji walczyły o zajęcie pierwszego miejsca na podium.

Pierwsze miejsce na podium zajęła drużyna TWRC, drugie ekipa MZZE, trzecie zaś zajęła drużyna Stanów. Sobotni turniej rozegrany został na boisku (pod balonem) przy Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach.

Sportowa rywalizacja trwała w najlepsze. Turniej rozpoczął się w sobotę, 25 listopada o godzinie 10. Blisko 80 pracowników Enei Wytwarzanie toczyło bój na sztucznym boisku przy Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Mecze rozgrywano w formule każdy z każdym. Każde spotkanie trwało średnio 16 minut. Organizatorem tego wydarzenia była Enea Wytwarzanie oraz Klub Sportowy Energia Kozienice.

– Frekwencja była wyśmienita, było osiem drużyn, drużyny były podzielone na dwie grupy. Bawiliśmy się w pięknym obiekcie pod tzw. balonem. Cieszymy się, że po raz kolejny Enea wytwarzanie może uczestniczyć w takich sportowych wydarzeniach organizując jej nie tylko dla lokalnej społeczności ale również swoich pracowników, Elektrowni Kozienice, Enei Wytwarzanie.  – mówił Krzysztof Bomba z Enea Wytwarzanie.

Do sobotniej rywalizacji stanęły drużyny: Drużyna TWRC, MZZE Stany, Energetyczne Ciasteczka , Brygada Wisła, Strażacy, Orły Wasiłka , Drużyna A. Mimo, iż rozgrywki toczyły się wśród drużyn amatorskich, poziom gry stał na dużym poziomie.

Dodatkową atrakcją sobotnich rozgrywek był mecz pokazowy pomiędzy drużyną Retro Ligi, a drużyną kapitanów wszystkich drużyn biorących udział w turnieju.  

– To już trzeci turniej, który organizowany jest o puchar Prezesa Enei Wytwarzanie. W tym roku brało w nim udział osiem drużyn, a tak naprawdę była jeszcze jedna drużyna, była nim drużyna Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych, która grała w ramach Retro Ligi, jako dodatkowa atrakcja towarzysząca sobotnim rozgrywkom. Za każdym razem ten turniej to jest sportowa rywalizacja, ale też oczywiście ogromna zabawa i duża integracja załogi i o to głównie w tym chodzi. – powiedział rzecznik Enea Wytwarzanie Piotr Kutkowski

Po zakończonych rozgrywkach odbyło się uroczyste zakończenie turnieju, w którym symbolicznie udekorowano wszystkich zawodników, a najlepszym drużynom wręczono puchary. Przewidziano także nagrody specjalne, które otrzymali wyróżniający się gracze.

Klasyfikacja końcowa wygląda następująca. Pierwsze miejsce na podium zajęła Drużyna WRC. Drugie MZZE, trzecie zaś zajęła drużyna Stany. Na kolejnych miejscach znalazła się ekipa Energetyczne Ciasteczka, Brygada Wisła, Strażacy, Orły Wasiłka oraz Drużyna A.

Najlepszy strzelcem turnieju został Łukasz Czekaj, pamiątkowa statuetka została wręczona również dla najlepszego bramkarza Łukasz Mularski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Andrzej Kalinka. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Dawid Strzelczyk, najstarszym natomiast był Marian Pakuła.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content