20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Finisaż wystawy A Coloured Story Idowu Oluwaseuna + Pokaz nowej kolekcji BezAle „Artystyczna Strefa Komfortu”

Popularne

Warto przeczytać

Połączenie sztuki ze sztuką brzmi jak zapowiedź weekendu pełnego inspiracji? Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na finisaż wystawy nigeryjskiego artysty Idowu Oluwaseuna, połączony z pokazem najnowszej kolekcji Artystyczna Strefa Komfortu BezAle. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 24 marca, godz. 12.30.

W tle majestatycznych obrazów artysty, na których malowane są historie o różnorodności, inkluzywności i sile, zostanie zaprezentowana najnowsza kolekcja „Artystyczna Strefa Komfortu”. To nie tylko pokaz mody, to prawdziwa podróż przez artystyczne strefy komfortu i niezwykłe spotkanie dwóch światów – mody i sztuki.

Wystawa  A Coloured Story Idowu Oluwaseuna

Idowu Oluwaseun należy do czołówki afrykańskich malarzy mieszkających i tworzących w Stanach Zjednoczonych.

Przedstawione na wystawie prace są zapisem anonimowych historii związanych z kolorem ludzkiej skóry. Wyjątkowa uroda i przejmująca symbolika tych prac nie zostawiają widza obojętnym. Artysta dotyka spraw traktowania mniejszości i inności w kulturze afrykańskiej ze względu na odcień cielesnej powłoki. Szczególne miejsce zajmuje problem funkcjonowania w społecznościach afrykańskich ludzi dotkniętych albinizmem – ofiar dyskryminacji i przemocy. Osoby wykluczone przez swoją „inność” są często tematem tabu nawet w społeczeństwach wysokorozwiniętych

„Kolor skóry ma znaczenie w kulturze afrykańskiej, inne emocje budzi kolor biały skóry, a inne czarny. Idowu Oluwaseun dotyka tego problemu w elegancki sposób, pokazuje soczyste portrety ludzi, którzy mają zasłonięte twarze, co nadaje im anonimowego znaczenia. Ważna nie jest historia człowieka, tylko kolor skóry” – kurator Paweł Witkowski.

Kolekcja Artystyczna Strefa Komfortu

Bez względu na to, czy wspinasz się na szczyt biznesowej drabiny czy przechadzasz się ulicami miasta, Twój komfort jest najważniejszy w każdej sytuacji dnia codziennego. W nowych projektach kolekcji Artystyczna Strefa Komfortu poczujesz się swobodnie, niczym w drugiej skórze, a to z pewnością podkreśli Twój unikalny styl i pewność siebie.

W świecie codziennych obowiązków, gdzie komfort i elegancja przenikają się z każdym krokiem, Twoje ubranie stanie się Twoim niezawodnym towarzyszem. Nasze projekty to kanvas, na którym każda kobieta może malować swoje życie, dodając swój charakter i własną interpretację ich stylizacji.

Dołącz do naszej strefy komfortu i odkryj, jak codzienność może być pełna sztuki, elegancji i wygody jednocześnie.

Marka BezAle

BezAle to nie tylko marka odzieżowa, to również manifest siły, niezależności i wspólnoty. Działamy ogólnopolsko na rzecz inkluzywności i społecznej odpowiedzialności. Wierzymy, że każda kobieta, niezależnie od wieku, pochodzenia, koloru skóry czy sylwetki, jest piękna bez żadnego ale. Nasza marka to nie tylko ubrania, ale także idea wspólnoty silnych i niezależnych Kobiet BezAle, które inspirują się nawzajem do osiągania wyznaczonych celów. Zwracamy uwagę na społeczną odpowiedzialność, wspierając także osoby z niepełnosprawnościami, co doskonale wpisuje się w naszą ideę „Moda bez granic”. 

Jako autorska marka odzieżowa istniejemy od ponad dekady, ubierając kobiety w Polsce i na świecie w wyjątkowe ubrania najwyższej jakości. Kolekcje ubrań BezAle powstają w naszej autorskiej pracowni w Radomiu, a odszywane są przez lokalne krawcowe, dla których szycie to pasja, a spod ich rąk wychodzą prawdziwe dzieła sztuki. W naszym podejściu do produkcji i działalności marki kładziemy duży nacisk na szacunek do pracowników oraz promowanie pierwiastka kobiecego. To właśnie kobiety w naszej pracowni wkładają serce i umiejętności w tworzenie każdego kawałka odzieży BezAle. 

Nasze ubrania są nie tylko modowe, ale także stanowią wyraz trwałej wartości, zdolnej przetrwać wiele sezonów. Dbamy o minimalizację negatywnego wpływu na środowisko, co stanowi kluczowy element idei slow fashion i mody etycznej. BezAle to nie tylko marka odzieżowa, ale również wyraz naszych wartości, które pragniemy przekazywać poprzez nasze projekty modowe.

A Coloured Story & BezAle

Przesłanie  A Coloured Story o inkluzywności, różnorodności i wzajemnym wsparciu rezonuje w szczególny sposób z filozofią BezAle.

BezAle to nie tylko ubrania, ale również manifest siły, niezależności i wspólnoty. Marka ta działa na rzecz inkluzywności i społecznej odpowiedzialności na poziomie ogólnokrajowym. Każda kobieta, bez względu na wiek, pochodzenie, kolor skóry czy sylwetkę, jest piękna bez żadnego „ale”. BezAle to nie tylko marka odzieżowa, lecz także idea wspólnoty silnych i niezależnych Kobiet BezAle, które wzajemnie się inspirują do osiągania wyznaczonych celów. Marka zwraca uwagę na społeczną odpowiedzialność, wspierając także osoby z niepełnosprawnościami, co doskonale wpisuje się w naszą ideę „Moda bez granic”.

Dołącz do nas w tym wyjątkowym dniu, gdzie sztuka spotyka modę, a wygoda łączy się z elegancją.

Spotkanie odbędzie się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Mikołaja Kopernika 1.

Wstęp – bilet normalny 20 zł, ulgowy 10 zł.

Partnerem wydarzenia jest Radomska Rada Kobiet

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content