-3,8 C
Kozienice
sobota, 2 grudnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Festiwal Muzyki Dawnej ponownie zawita do Kozienickiego Domu Kultury

Popularne

Warto przeczytać

Kozienice po raz kolejny znalazły się na mapie wydarzeń artystycznych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia. W tym roku festiwal odbywa się po raz 26., a z tej okazji w Kozienickim Domu Kultury zobaczymy koncert muzyki chóralnej w wykonaniu Chóru Akademickiego UTH w Radomiu pod kierownictwem Agnieszki Kobierskiej oraz solistów Karoliny Nosowskiej i Rafała Hołuba. Ten zaplanowano na czwartek, 15 września, na godz. 18.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia popularyzuje europejską muzykę dawną, a w szczególności dzieła najsłynniejszego kompozytora polskiego średniowiecza Mikołaja z Radomia.

– Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Ars Antiqua Radomiensis. Natomiast Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ma przyjemność współpracować z fundacją. Od 2018 roku, jesteśmy współorganizatorami tego wyjątkowego wydarzenia, a w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbywają się nietuzinkowe koncerty. Tak będzie również i w tym roku mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Festiwal od początku swego istnienia gromadzi wielbicieli i znawców muzyki dawnej. Każdy rok przynosi nowe prezentacje uzdolnionych wykonawców.

Chóralny klimat

W tym roku, w ramach festiwalu, w Kozienicach zaprezentuje się Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu pod kierownictwem Agnieszki Kobierskiej.

– Członkowie chóru to studenci i absolwenci Uniwersytetu. Chór ma w repertuarze utwory religijne i świeckie z epok od średniowiecza do współczesności, a na swoim koncie udział w prestiżowych konkursach i festiwalach w kraju i poza jego granicami. W Kozienicach towarzyszyć będą mu soliści: Karolina Nosowska i Rafał Hołub – dodaje Elwira Kozłowska.

Karolina Nosowska (mezzosopran) – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu, obecnie studentka I roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej. Od 2018 r. występuje z Zespołem Muzyki Dawnej „Basso Continuo”. W 2022 r. wystąpiła jako solistka w ramach trasy koncertowej z muzyką Ennio Morricone w wielu prestiżowych salach koncertowych w Europie, m. in. w Berlinie, Monachium, Hamburgu, Wiedniu, Bazylei, Bern, Genewie, Zurichu, Kopenhadze.

Rafał Hołub (fortepian) – pianista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej (wychowanki H. Sztompki). Po ukończeniu studiów podjął pracę na macierzystej uczelni jako pianista-korepetytor na wydziale wokalno-aktorskim. W ramach specjalizacji ukończył również studium liryki wokalnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Główną domeną artysty, poza działalnością pedagogiczną, jest praca z wokalistami. Współpracuje z Radomską Orkiestrą Kameralną oraz Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.  

Wstęp wolny, odbierz wejściówkę

Koncert odbędzie się w czwartek, 15 września, o godz. 18.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Wstęp wolny. Obowiązują nieodpłatne wejściówki. Te będą do pobrania w kasach KDK:

– w dniach 3-7 września przez posiadaczy „Kozienickiej Karty Mieszkańca”;

– od 8 września (do 2 sztuk dla jednej osoby) przez pozostałych chętnych, o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana.

Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje na www.dkkozienice.pl. Na koncert zapraszają: Fundacja Ars Antiqua Radomiensis, Gmina Kozienice oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content