14,7 C
Kozienice
poniedziałek, 25 września, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

14-latek źle się poczuł w szkole. Mimo reanimacji i wezwania śmigłowca LPR chłopiec zmarł

Popularne

Warto przeczytać

Do nieszczęśliwego zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym doszło we wtorek 27 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie. 14-letni Patryk, uczeń 8 klasy źle się poczuł i mimo reanimacji zmarł.

W pierwszych chwilach wtorkowego popołudnia nic nie wskazywało, że z Patrykiem jest tak źle. 14 chłopiec z 8 klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie z każdą minutą stawał się coraz słabszy. Na miejsce zostały wezwane dwie karetki pogotowia oraz śmigłowiec LPR. Mimo reanimacji chłopca, nie udało mu się przywrócić czynności życiowych, 14-latek zmarł.

Z rozmowy z dyrektorem szkoły i krótkim opisem zdarzenia wiemy, że uczeń klasy ósmej po zakończonych zajęciach zszedł do szatni, zmienił obuwie i wychodząc z niej, źle się poczuł. Uczeń poprosił woźną o możliwość skorzystania ze szkolnej ubikacji znajdującej się przy sali gimnastycznej. Tam miał wymiotować, co usłyszała woźna. Uczeń poinformował kobietę o swoim złym samopoczuciu, ta zaś poinformowała o całej sytuacji dyrektora szkoły, który chwilę później był już przy chłopcu. Kilka minut wcześniej, o swoim pogarszającym się stanie zdrowia uczeń zdążył poinformować telefonicznie swoją mamę. Poprosił ją by ta przyjechała po niego do szkoły.

– Po rozmowie z mamą, po tym jak zobaczyła jak dziecko wygląda zasugerowałem, by nie bagatelizować sytuacji i wezwać pogotowie. Na miejsce przybyła pierwsza karetka z zespołem ratowników medycznych. Ratownicy zajęli się uczniem, który uskarżał się prócz ból głowy, ból brzucha i następnie ucisk w klatce piersiowej. Stan ucznia stale się pogarszał, na miejsce została wezwana kolejna karetka z lekarzem. Po przybyciu lekarza zapadała decyzja o wezwaniu Lotniczego Pogodowa Ratunkowego. Do czasu przybycia LPR, cały czas trwała walka o życie chłopca. Niestety, nie udało się naszego ucznia uratować – opisuje całą sytuację dyrektor szkoły, Jarosław Walasek

Śmierć ucznia bardzo poruszyła całą społeczność szkolną. Na stronie szkoły została zamieszczona informacja o śmierci ucznia.

– Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że 27.09. 2022r. zmarł uczeń kl. VIII b Patryk B. Jesteśmy bardzo poruszeni  i wstrząśnięci tą tragedią, która spotkała rodzinę i całą naszą społeczność.  Zapamiętamy Patryka jako uśmiechniętego, pogodnego chłopca.  Łączymy się w bólu z rodziną wyrażając najgłębsze  wyrazy współczucia. – Społeczność szkolna

Przyczyny śmierci ucznia ustala Policja.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content