20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Zupełnie inne spojrzenie na świat. Niezwykły dokument zobaczymy w Klubie Filmowym „Znicz” Kina KDK

Popularne

Warto przeczytać

„Świat po pracy” to tytuł filmu dokumentalnego, który zostanie wyświetlony podczas XI Spotkania Klubu Filmowego „Znicz” Kina Kozienickiego Domu Kultury. Spotkanie zaplanowano na środę, 15 listopada, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek o godz. 17.30.

– Reżyserem filmu „Świat po pracy” jest szwedzki mistrz kina dokumentalnego Erik Gandini. Filmowiec podróżuje po całym świecie i wnikliwie, aczkolwiek z egzystencjalnym humorem, bada czym dziś dla ludzi jest termin „praca” i czy to słowo ma jeszcze dla nas jakieś znaczenie – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Twórca w swoim filmie stawia szereg pozornie łatwych, ale tak naprawdę trudnych pytań. Czy jesteśmy gotowi, żeby pracować mniej albo wcale? Odpowiedź tylko pozornie jest łatwa, zważywszy na silny związek pomiędzy pracą a naszą tożsamością. Czy oddamy naszą pracę robotom, maszynom, sztucznej inteligencji? Czy damy się na tym polu zastąpić i jakie to będzie rodzić konsekwencje indywidualne i społeczne?

– Erik Gandini bada pojęcie pracy w różnych krajach i kulturach, od Kuwejtu po Koreę, od USA do Europy. Film stanowi świetny punkt wyjścia do rozmów i rozważań, a tych w Klubie Filmowym „Znicz” oczywiście nie zabraknie. Tym razem prelekcję przed seansem i dyskusję po projekcji poprowadzi Anna Równy. Serdecznie zapraszamy – dodaje Elwira Kozłowska.

Rusza sprzedaż biletów

Sprzedaż biletów na spotkanie rusza 7 listopada. Seanse Klubu Filmowego „Znicz” są otwarte dla wszystkich widzów, ale członkowie klubu mogą liczyć na preferencyjne ceny biletów. Normalny bilet na seans KF „Znicz” kosztuje 15 zł, członkowski – 13 zł. Dodatkowo członkowie mogą kupować karnety na trzy seanse w cenie 36 zł. Rezerwacje biletów na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

Zapisy do klubu prowadzone są w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Warunkiem rejestracji jest wypełnienie deklaracji oraz zakup karty członkowskiej w cenie 5 zł. Każda z nich opatrzona jest indywidualnym numerem.

Działalność Klubu Filmowego „Znicz” w 2023 r. jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content