26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[ZDJĘCIA] Wielki talent pianistyczny zagościł w Pionkach. Recital Chopinowski w wykonaniu Marcina Wieczorka

Popularne

Warto przeczytać

Szkoła Muzyczna I stopnia w Pionkach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach serdecznie byli organizatorami Recital Chopinowskiego w wykonaniu radomianina Marcina Wieczorka, uczestnika II edycji XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

Recital odbył się w poniedziałek 8 listopada  o godzinie 18 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Przybyli goście z wielkim entuzjazmem przywitali radomskiego wirtuoza i już od pierwszych dźwięków zanurzyli się w pięknie muzyki Fryderyka Chopina. Licznie zgromadzonych gości, którzy zasiedli wygodnie do słuchania wyjątkowego koncertu przywitał dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach Zdzisław Włodarski. Jak podkreślał dyrektor, Recital Chopinowski to już poniekąd pionkowska tradycja. Dodał także, że powinniśmy być dumni i cieszyć się, że mieliśmy tak wybitnego kompozytora i pianistę, którego dzieła ciągle są wieczne.

W programie recitalu znalazły się między innymi Etiuda C-dur op. 10 nr 1, Mazurek C-dur op. 56 nr 2, czy Polonez As-dur op. 53. Po zakończonym koncercie, jedna z uczennic szkoły muzycznej wręczyła Marcinowi Wieczorkowi kwiaty, jako symbol podziękowania i uznania za występ.

 Przybyłych na koncert gości przywitał dyrektor szkoły muzycznej Zdzisław Włodarski.

 Kilka słów o artyście

 Marin Wieczorek urodził się 12 lipca 1996 roku. Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Stefana Wojtasa. Wcześniej kształcił się pod kierunkiem Ewy Pobłockiej i Pawła Wakarecego. Wielokrotny laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. pierwszych nagród w konkursach im. T. Leszetyckiego w Niemczech (2020), „La Palma d’Oro” we Włoszech (2019) oraz III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. George’a Enescu w Bukareszcie (2021).

Występował na koncertach i festiwalach w Europie i Ameryce Północnej. Jest stypendystą m.in. programu „Młoda Polska” i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Nagrywał dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia. Był także uczestnikiem II edycji XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

Pianista – Marcin Wieczorek

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content