20,8 C
Kozienice
sobota, 13 lipca, 2024

[ZDJĘCIA] Tłumy na międzypokoleniowym marszu nordic walking w Puszczy Kozienickiej

Popularne

Warto przeczytać

W czwartek, 12 maja, spod siedziby Nadleśnictwa Kozienice wyruszył “Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2022”, który okazał się istną sztafetą pokoleń. 

Licznie przybyłych uczestników marszu, którymi byli młodzież szkolna z CKZiU w Pionkach, Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego, a także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach przywitali między innymi, wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Artur Mazur, Natalia Zawodnik, Lidia Zaczyńska – także z nadleśnictwa, Anna Kiraga i Anna Molenda z MOK oraz Michał Molenda z Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  Nie mogło oczywiście zabraknąć licznej reprezentacji organizatorów marszu, czyli seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach.

– Bardzo serdecznie dziękuję Uniwersytetowi Trzeciego Wieku i pani prezes Halinie Czerwińskiej za inicjatywę, bo jak widać, takie wydarzenia łączą pokolenia, łączymy dzięki nim doświadczenie z młodością. Życzę wszystkim pięknych wrażeń, cudownych emocji i bezpiecznego powrotu. Wszystkiego dobrego i do zobaczenia następnym razem – mówiła wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

Międzypokoleniowy marsz rozpoczął się zbiórką, która miała miejsce o godzinie 11 przy siedzibie Nadleśnictwa Kozienice. W marszu wzięło łącznie udział około 120 uczestników. – Powszechnie wiadomo, że Nornic Walking jest popularny na całym świecie i chętnie uprawiany przez ludzi w różnym wieku – starszych i bardzo młodych. Pionkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa prężnie od kilku lat  i ta forma rekreacji jest studentom UTW bliska. Chcemy, aby marsz w Pionkach był działaniem otwartym integrującym ludzi w różnym wieku – podkreślali organizatorzy marszu.

Następnie Michał Molenda – reprezentujący POSiR przeprowadził krótką rozgrzewkę. Kolejno uczestnicy wyruszyli na „Tomalową drogę”, gdzie mieli do pokonania około pięciu kilometrów. W trakcie marszu jak i po nim została zapewniona woda i poczęstunek.

Uniwersalność nordic walking jako formy aktywności fizycznej zapewnia przede wszystkim możliwość ćwiczeń dla każdej grupy wiekowej, obojga płci, co pokazał czwartkowy marsz. Jest to doskonała forma spędzania aktywnie i zdrowo czasu z rodziną niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. – Jest to świetna metoda odreagowania stresu! – podsumowała jedna ze słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pionkach.

Imprezę zorganizowały Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pionkach. Współorganizatorami byli Nadleśnictwo Kozienice oraz Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content