25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

[ZDJĘCIA] Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach oficjalnie zakończyli rok. Czas na wakacje

Popularne

Warto przeczytać

W sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2022/23 Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

W roku akademickim 2022/23 na liście słuchaczy UTW KDK znalazło się około 598 osób. Dyrektorem uniwersytetu jest Elwira Kozłowska. Odpowiedzialne za jego koordynacje są za to Katarzyna Kościug i Anna Tomczyk Anioł. To już 15 edycja, która dobiega końca 15 rok działalności Uniwersytetu 3 wieku, który działa w strukturach Kozienickiego Domu Kultury.

W ramach tegorocznej edycji seniorzy mieli okazję uczestniczyć w 29 wykładach, 30 różnego rodzaju zajęciach fakultatywnych, 3 koncertach, 3 spektaklach. Podsumowując, to 8 miesięcy pełnych nauki i nowych doświadczeń.

Dzisiejsze wydarzenie oficjalnie rozpoczęły koordynatorki działań Uniwersytetu Trzeciego Wieku Katarzyna Kościug i Anna Tomczyk Anioł, witając zaproszonych gości oraz uczestników zajęć. Podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego obecni byli między innymi zastępca burmistrza Kozienic do spraw społecznych Dorota Stępień, nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice Tomasz Sot, dyrektor Biblioteki Publicznej Monika Piórecka, a także dyrektor muzeum Regionalnego w Kozienicach Maciej Kordas.

– Szanowni Państwo, drodzy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest mi niezmiernie miło, że mogę dziś z państwem być w tak ważnym dniu, jakim jest uroczyste zakończenie roku akademickiego. Za nami bardzo aktywny czas. Minione dziewięć miesięcy obfitowało w dziesiątki najróżniejszych wykładów i prelekcji prowadzonych przez specjalistów ze swoich dziedzin, setki godzin na zajęciach fakultatywnych, a przede wszystkim całą masę spotkań z ludźmi, którzy dosłownie zarażają pozytywną energią i aktywnością. Wasze zaangażowanie, chęć rozwoju i wola do działania są godne podziwu. Tworzycie państwo wyjątkową społeczność UTW Kozienickiego Domu Kultury, jesteście wzorem do naśladowania, bo każdego dnia pokazujecie, że zawsze można zrobić więcej dla siebie i dla innych. Za to Wszystko dziś w imieniu burmistrza Piotra kozłowskiego oraz oczywiście we własnym imieniu serdecznie dziękuję i życzę wielu sukcesów w kolejnych działaniach. Jestem przekonana, że kadra Kozienickiego Domu Kultury dołoży wszelkich starań, by ta oferta była dla was jak najbardziej atrakcyjna i interesująca. W tym miejscu chciałabym podziękować pani dyrektor Elwirze Kozłowskiej oraz wszystkim pracownikom Kozienickiego Domu Kultury za całoroczną pracę na rzecz naszych studentów seniorów. Dziękuję za waszą aktywność i życzę wspaniałego odpoczynku, wspaniałych, pięknych, słonecznych wakacji. Dziękuję serdecznie. – mówiła zastępca burmistrza Dorota Stępień

Dumy ze swoich studentów nie ukrywała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, która w kilku zdaniach podsumowała mijający 15 rok działalności kozienickiego UTW.

– To już 15 edycja, która dobiega końca. 15 rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa w strukturach Kozienickiego Domu Kultury. Ja jestem z państwem, od samego początku i jest mi niezmiernie miło, że po raz 15 przypadł mi udział, zaszczyt podsumowania tej edycji, a zatem zacznijmy. 29 wykładów, 30 różnego rodzaju zajęć fakultatywnych, 3 koncerty, 3 spektakle, 8 miesięcy nauki i aż 598 studentów seniorów. Tak w największym skrócie wygląda 15 edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury. Szanowni Państwo, przez 15 lat naszego Uniwersytetu na listę słuchaczy zapisało się łącznie 1068 osób. Natomiast z wyniku naboru słuchaczy na aktualne, dobiegający końca rok akademicki 2022/23 zgłosiło się 598 osób, w tym 106 nowych słuchaczy. To drugi wynik w historii naszego Uniwersytetu.  Proszę państwa ta frekwencja pokazuje, że jesteśmy jednym z największych uniwersytetów trzeciego wieku w Polsce. Patrząc na ilości mieszkańców, niewątpliwie jesteśmy na pierwszym miejscu. – powiedziała dyrektor KDK Elwira Kozłowska

Słowa podziękowania złożył również Przewodniczący Rady Słuchaczy UTW, Dariusz Szewc – Chciałbym teraz serdecznie podziękować począwszy od pani dyrektor, pani koordynatorki, ale wszystkim instruktorom, wszystkim pracownikom, którzy dokładali starań, żeby nasz pobyt tutaj był przyjemny, żebyśmy odchodzili do domu z radością powrotu na następne spotkanie, następne zajęcia.

Na zakończenie i jednocześnie uzupełnieniem dzisiejszej uroczystości był recital Jacka Borkowskiego.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content