26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[DUŻO ZDJĘĆ] Po raz jedenasty pobiegli szlakiem Króla Zygmunta Starego w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

W sobotę, 11 czerwca, w Kozienicach odbyła się już jedenasta edycja Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego. Frekwencja jak zawsze dopisała – w tym roku wystartowało 155 osób.

Tradycyjnie zawodnicy rozpoczęli swoją przeprawę z bramy Ośrodka Rekreacji i Turystyki. Bieg odbył się na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Trasa wiodła od Jeziora Kozienickiego, przez ulicę Jeziorną, Maciejowicką, Parkową, do parku i z powrotem. Na dłuższym dystansie sportowcy musieli pokonać dwie pętle. Chętnych do tego nie brakowało. Trasa biegu prowadziła ulicami miasta oraz alejkami parkowymi. Była oznakowana co 1 kilometr, a na czas trwania biegu wstrzymano także ruch drogowy. Uczestnicy biorący udział w biegu musieli mieć ukończone 16 lat.

Jak już wspominaliśmy udział w biegu wzięło blisko 200 zawodników. Warto podkreślić, że byli to reprezentanci wszystkich zakątków Polski. Pojawili się uczestnicy, którzy przybyli z Warszawy, Lublina, czy Wrocławia. Jednak jak co roku, bardzo mocny akcent zaznaczyli reprezentanci Kozienic i najbliższego regionu. To oni jednak stanowili grupę dominującą w dwóch odległościach, jeśli chodzi o ilość. Na trasie mogliśmy dostrzec zawodników takich teamów jak Kozienice Biegam Bo Lubię, Morsjanie Kozienice, czy UKS Olimp Kozienice. W biegu wzięli udział również między innymi zastępca burmistrza gminy do spraw technicznych Kozienice Mirosław Pułkowski, wiceprzewodniczący rady miejskiej Artur Matera oraz prezes Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Krzysztof Zając.

 

Najszybsi z najszybszych

Jako pierwszy z mężczyzn po 5-kilometrowym biegu na mecie zameldował się Paweł Grochmal z Motor Lublin Running Team, z czasem 17 minut 9 sekund. Najbliżej podium z Kozienic był Damian Wolszczak, reprezentujący WKZ Kozienice BBL – zajął 5 miejsce. Wśród kobiet, bez podziału na kategorie wiekowe najszybsza była Barbara Pytoń, tuż za nią znalazły się Beata Maj ora Anna Chołuj reprezentujące kozienicki team Biegam Bo Lubię.

Zaś na dłuższym dystansie największy sukces odnieśli Marcin Głodek z klubu Mazowsze Stężyca, który na 10-kilometrach osiągnął imponujący czas – 34 minut 33 sekund. Warto dodać, że jako 5 na metę wbiegł Grzegorz Sobczyk z lokalnego klubu Biegam Bo Lubię. Wśród kobiet najszybsza była Daria Paśnicka z Rębkowa z czasem 39 minut 45 sekund.

Najlepsi zawodnicy gminy Kozienice

Najlepszą zawodniczką gminy Kozienice na dystansie 10 kilometrów była Anna Moskwa-Fortuna, zaś mężczyzną Grzegorz Sobczyk. Na dystansie 5 kilometrów najlepszą zawodniczką z gminy była Beata Maj, a mężczyzną Damian Wolszczak.

Klasyfikacje na 5 i 10 kilometrów dotyczyły wielu kategorii:

  • open kobiet i mężczyzn
  • Kobiety do 20, 30, 40, 50, 60, 60+ r. ż
  • Mężczyźni do 20, 30, 40, 50, 60, 60+ r. ż
  • najlepsza zawodniczka gminy Kozienice
  • najlepszy zawodnik gminy Kozienice

Pełne wyniki można znaleźć na stronie http://www.czasnachip.pl/wyniki.php

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal z biegu, zaś najlepsi w swoich kategoriach otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Uroczyste dekoracje odbyły się w muszli kozienickiego amfiteatru. Gratulacje składał, biorący aktywny udział w biegu zastępca burmistrza Mirosław Pułkowski.

Organizatorem zawodów było tradycyjnie Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu.

Poniżej kilka “migawek” z sobotniego biegu, a pod nimi pełna galeria zdjęciowa.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content