0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[AUDIO, ZDJĘCIA] Padł rekord. Blisko 200 osób pobiegło w „Lokalnym Biegu Charytatywnym”

Popularne

14 października Stadion Miejski w Kozienicach był miejscem niezwykle emocjonującej sportowej rywalizacji, której przyświecał szczytny cel. Organizatorem biegu w Kozienicach było Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu oraz przedstawiciele ekipy ,,BiegamBoLubię’’. W biegu wzięło udział, aż 38 sztafet, które w sumie liczyły 198 osób. – To był zdecydowanie rekord frekwencji – mówiła Anna Sobota, prowadząca piątkowy Lokalny Bieg Charytatywny.

Głównym celem piątkowego biegu było przebiegnięcie jak największej liczby kilometrów, które PKO BP zamieniło na złotówki na pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla dzieci. Drużyny starały się w sztafecie w ciągu godziny przebiec jak największą liczbę okrążeń. Każdy kilometr powiększał sumę przekazaną przez Fundację PKO Banku Polskiego dla potrzebujących dzieci.

Z serca pomagają

Trzeba przyznać, tyle osób, które zdecydowały się wesprzeć piątkową akcję nie brakowało. W Kozienickim, charytatywnym biegu wzięło udział 198 osób, które łącznie wybiegały 549 km 980 metrów. Jak twierdzi Anna Sobota, to największa liczba osób, która do tej pory wzięła udział w tym wydarzeniu, a była to już szósta edycja.

– Nasz bieg, to jest lokalny bieg charytatywny. To jest kontynuacja tak naprawdę szóstego biegu charytatywnego. Dzisiaj gościliśmy na stadionie 38 drużyn i to było 198 osób. To był zdecydowanie rekord frekwencji. Przebiegając te metry, kilometry później podliczamy to i bank PKO BP przekazuje pieniążki na potrzeby dzieciom, a w tym roku jest to szczytny cel, bo na pomoc psychiatryczną i psychologiczną. – mówi Anna Sobota.

 

W piątkowym biegu odział wzięły drużyn z Kozienic, Warki, Puław oraz Pionek. Nie brakowało przedstawicieli urzędu miasta, policji, szkół oraz straży. Wszyscy mieli jeden wspólny cel, dobra zabawa i pomoc najmłodszym. – Chcemy się bawić ale także pomagać zresztą nie tylko urząd ale sporo osób z gminy Kozienice ale także spoza i to cieszy  – mówił uczestnik biegu burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski

 

Po zakończeniu biegu przyszedł czas na podsumowanie. Najlepszą drużyną okazała się grupa Enea Team, na drugim miejscu uplasowała się grupa biegaczy z Puław, trzecie miejsce zajęła drużyna Straż 1. Ilość przebiegniętych metrów, okrążeń można sprawdzić na stronie BBL Kozienice. Wszyscy uczestnicy tego biegowego wydarzenia w nagrodę za okazaną pomoc i dobre serce otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content