-4,3 C
Kozienice
sobota, 2 grudnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Nowe radiowozy trafiły do komendy w Kozienicach. Uroczyste poświęcenie i przekazanie pojazdów

Popularne

Warto przeczytać

Kozieniccy policjanci otrzymali trzy nowe pojazdy służbowe. Uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodów odbyło się dziś na placu Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Uroczystość przekazania nowych radiowozów dla kozienickich policjantów odbyła się w środę, 19 stycznia, punktualnie o godzinie 12-ej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, w tym gminy: burmistrz Piotr Kozłowski wraz zastępcami Dorotą Stępień i Mirosławem Pułkowskim oraz przewodniczący rady miejskiej Rafał Sucherman, którzy w obecności komendanta Sławomira Reka, jego zastępcy Jacka Hebdy, kadry kierowniczej oraz funkcjonariuszy komendy, przekazali do użytku trzy nowe samochody, w tym jeden nieoznakowany. W spotkaniu wziął udział także starosta kozienicki Krzysztof Wolski. Radiowozy będą służyły policjantom z wydziału ruchu drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach. Dwa z nich to hybrydowe samochody marki Toyota z silnikami o mocy 120 koni mechanicznych.

Z pewnością radiowozy sprawdzą się w trakcie podejmowanych policyjnych interwencji. Pojazdy zostały zakupione ze środków budżetowych policji oraz dzięki dofinansowaniu przez władze samorządowe gminy Kozienice. Zwieńczeniem uroczystości było poświęcenie samochodów i modlitwa, którą poprowadził kapelan Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach ksiądz Tomasz Pastuszka.

Poświęcenia samochodów dokonał kapelan Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach ksiądz Tomasz Pastuszka.

– Nowe radiowozy, to przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców zarówno naszego miasta, jak i powiatu. Policyjne pojazdy w ciągu roku pokonują dystans nawet 100 tysięcy kilometrów, często z uwagi na charakter naszej służby są one wykorzystywane w bardzo trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby były one sprawne, nowoczesne i np. jak te które zostały dziś przekazane wyposażone w napęd na cztery koła, dzięki któremu możemy podejmować szybkie działania w stosunku do osób potrzebujących pilnie naszej pomocy nawet w trudno dostępnym terenie, mówimy to, chociażby o poszukiwaniach zaginionych osób. Radiowozy zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych naszej gminy, która w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Policji. Łączny koszt zakupionych pojazdów wyniósł ponad 300 tysięcy złotych. Ponadto uroczyście przekazano także radiowozy, które pochodzą z zakupów centralnych. Pojazdy zaraz po otrzymaniu zostały wdrożone do użytkowania i służą już naszym mieszkańcom – mówi podkomisarz Ilona Tarczyńska.

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach inspektor Sławomir Rek podziękował władzom samorządowym za okazane wsparcie i zrozumienie kwestii bezpieczeństwa mieszkańców.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content