0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Kozienice czytały Ballady i romanse Adama Mickiewicza podczas Narodowego Czytania

Popularne

Po raz jedenasty w Polsce i ósmy w Kozienicach odbyła się akcja Narodowego Czytania, które jak co roku odbyło się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznego wydarzenia były “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Wspólne czytane w Kozienicach rozpoczęło się o godzinie 10, na placu przy pomniku Niepodległości. Organizatorami tego wydarzenia była gmina Kozienice oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice. Wśród chętnych osób, które zdecydowały się podjąć wyzwanie publicznego czytania Ballad i Romansów Adama Mickiewicza był burmistrz Kozienic, przedstawiciele jednostek podległych, uczniowie oraz Enei Wytwarzanie.

W trakcie wydarzenia zaprezentowali się również uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, a każdy mieszkaniec miał okazję wykonać własnoręcznie okolicznościową przypinkę, zrobić zdjęcia  w foto budce oraz wziąć udział w quizach z nagrodami.

Akcja organizowana jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej od 2012 roku. Celem kampanii jest propagowanie znajomości literatury narodowej oraz upowszechnianie czytelnictwa.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content