27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

ZAPROSZENIE. Andrea Bocedi „Trzy strony Europy” w Bibliotece Publicznej w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Andrea Bocedi „Trzy strony Europy”. Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00 w siedzibie Biblioteki Głównej (ul. Jana Kochanowskiego 22).

Andrea Bocedi – urodził się w Kozienicach w 1989 roku. Malarstwem olejnym zajmuje się od 2019 roku, uczył się studiując dzieła XIX wiecznych mistrzów oraz śledząc pracę współczesnych malarzy figuratywnych.

Ferdynand Ruszczyc, Jan Stanisławski, Wilhelm Kotarbiński, Joaquin Sorolla, Thomas Edwin Mostyn, Isaak Lewitan, Konstantin Korowin – to jego mistrzowie i największe źródło inspiracji.

W 2022 roku podjął 2 letnie studia podyplomowe na ASP w Krakowie na wydziale malarstwa celem konsolidacji zdobytych już umiejętności i doświadczenia. Andrea Bocedi od początku swojej kariery malarskiej w 2019 roku wykonał ponad 200 prac. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach, również za granicą, m.in. USA, Włochy, Wielka Brytania.

Dużą część prac maluje w plenerze, w bezpośrednim kontakcie z naturą, zmieniającym się światłem. Specyfika takiego malowania wymaga szybkości i pewności w podejmowaniu decyzji, co prowadzi do większej syntezy malowanego przedmiotu. Pozwala to na uchwycenie energii oraz magii miejsca, a także przekłada się na prace wykonywane w pracowni. Jego ulubionym tematem są pejzaże szczególnie w kontekście uchwycenia gry światła.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content