20,8 C
Kozienice
sobota, 13 lipca, 2024

Warsztaty Tradycji Ludowych z Enea w PSP im. BCh w Ursynowie

Popularne

Warto przeczytać

W Dzień Św. Andrzeja społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie przeniosła się w świat dawnych polskich tradycji ludowych.

Organizatorzy wydarzenia, dzięki wsparciu Fundacji Enea, przygotowali dla przybyłych na warsztaty, zaciekawionych zarówno młodszych jak też starszych uczestników, niezwykłą podróż w przeszłość owianą tajemniczością pradawnych legend i świąt. Przypomniane zostały zwyczaje naszych przodków ale też nadal obchodzonych, choć niestety już nie tak uroczyście, świąt związanych ze Świętą Katarzyną, Świętą Barbarą i Świętym Andrzejem.

Królowały wróżby, śmiech, taniec i aura tajemniczości i pytań o przyszłość. Oczywiście jak zawsze nie zabrakło wśród uczestników i współorganizatorów przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich „Ursynowskie Babeczki”, które oprócz , jak zawsze przepysznych słodkich upominków, towarzyszyły i pomagały dzieciom w tworzeniu górniczych czapek. Na koniec, wyczerpani pracą, szczęśliwi z wywróżonej przyszłości wspólnie ze wszystkimi zebranymi tanecznie uczciliśmy zakończenie warsztatów.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content