8,5 C
Kozienice
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

W Kozienickim Domu Kultury rusza kolejna zbiórka plastikowych nakrętek

Popularne

Dobiega końca zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Wiktora Bartoszka prowadzona przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. A już 1 lutego ruszy kolejna akcja. Tym razem korki będą zbierane na wsparcie rehabilitacji Oliwiera Popisa z Kozienic.

Zbiórka na rzecz Wiktora rozpoczęła się 1 sierpnia i potrwa do 31 stycznia. Akcja dobiega końca, ale Kozienicki Dom Kultury już ogłosił nową.

– Zbiórki plastikowych nakrętek w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka mają wieloletnią tradycję. Każdego roku organizujemy trzy lub cztery tego typu akcje. W ten sposób cały czas pomagamy w niesieniu pomocy potrzebującym dzieciom z Kozienic i okolic. Warto przy tym podkreślić bardzo duże zaangażowanie ze strony mieszkańców, dzięki którym zbieramy pokaźne ilości nakrętek – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Pomóżmy Oliwierowi

Najnowsza akcja prowadzona będzie na rzecz Oliwiera Popisa. Chłopiec urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami współistniejącymi. Porusza się na wózku inwalidzkim, a w jego główce pracuje zastawka, która kontroluje ciśnienia wewnątrzczaszkowe.

Bardzo dużym problemem jest ogromna deformacja kręgosłupa uciskająca rdzeń kręgowy. Konieczne są skomplikowane operacje, bardzo wysokiego ryzyka powikłań, a poza tym codzienna rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt ortopedyczny i konsultacje lekarskie po całym kraju. Dochód z zebranych korków pomoże zapewnić przede wszystkim ciągłość rehabilitacji.

– Plastikowe nakrętki przekazywane są rodzicom dzieci, a dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie leczenia i rehabilitacji. Zbiórkę dla Oliwiera organizujemy po raz kolejny i jestem przekonana, że ponownie spotka się ona z gorącym odzewem ze strony mieszkańców – dodaje Elwira Kozłowska.

Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Oliwiera prowadzona jest także zbiórka za pośrednictwem FUNDACJI DZIECIOM „Zdążyć z Pomocą”: AliorBank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994. KOD SWIFT (BIC) do wpłat zagranicznych ALBPPLPW. Tytuł wpłaty: 34226 Oliwier Popis darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można też przekazać Oliwierowi 1,5% podatku KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 34226 Oliwier Popis.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content