8,5 C
Kozienice
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

W Kozienicach będą poszukiwać piękna, czyli nowa wystawa w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

„W poszukiwaniu piękna” to tytuł najnowszej wystawy malarstwa i rzeźby Mariusza Kumora, którą wkrótce będzie można oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej wernisaż zaplanowano na piątek, 31 marca, na godz. 17.00, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Wstęp wolny.

– Mariusz Kumor z zawodu jest kucharzem, ale prawdziwą pasją okazało się dla niego tworzenie rzeczy stałych. Zaczęło się od wykonania mebla, a po pracy z drewnem przyszła pora na beton, stal, tworzywo sztuczne czy materiały drewnopochodne – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Mariusz Kumor to przedstawiciel młodszego pokolenia. Urodzony w 1987 roku artysta zajmuje się rzeźbą i malarstwem. Pochodzi z rodziny o tradycjach rzemieślniczych. Jak przyznaje, uwielbia łączyć ze sobą elementy w sposób nie zawsze oczywisty na pierwszy rzut oka.

– W Centrum Kulturalno-Artystycznym zobaczymy zarówno jego rzeźby, jak i obrazy. Serdecznie zachęcam do udziału w wernisażu i do odwiedzenia ekspozycji. Warto podkreślić, że artysta pochodzi z Kozienic i będzie to jego pierwsza wystawa – dodaje Elwira Kozłowska.

Jak zapowiadają organizatorzy, wernisaż będzie również transmitowany „na żywo” za pośrednictwem fanpage’a Kozienickiego Domu Kultury na portalu Facebook (facebook.com/kozienickidomkultury).

Na wernisaż zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 14 maja 2023 roku.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content