-2,7 C
Kozienice
piątek, 2 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Uroczyste wręczenie nagród dla finalistów II Międzygminnego Konkursu Fizyczno-Kreatywnego „Cień tworzy historię”

Popularne

W Szkole Podstawowej im. 76 Pułku Piechoty w Augustowie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla finalistów II Międzygminnego Konkursu Fizyczno-Kreatywnego „Cień tworzy historię” organizowanego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz pod patronem i sponsorem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Centrum Fizyki Teoretycznej Państwowej Akademii Nauk, Kieleckiego Parku Technologicznego Energetyczne Centrum Nauki Gminy Grabów nad Pilicą, Studio Foto Video Górczyńscy.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII z 14 szkół z gmin Grabów nad Pilicą, Stromiec, Magnuszew i Głowaczów. Jego celem ogólnym było popularyzowanie wiedzy fizycznej i zastosowanie jej do rozwijania kreatywności jak również kształtowania wyobraźni i widzenia obrazkowego. W szczególności służył promowaniu wśród dzieci i młodzieży zastosowania poznanych właściwości światła, nauki poprzez zabawę i doświadczenia.

Różnorodność prac ukazywała nie tylko wewnętrzne odbieranie rzeczywistości przez uczniów ale także wskazywała na drzemiący w ich prawie niczym nie ograniczony potencjał wyobraźni.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z tym zadaniem. Jury konkursu postanowiło w szczególności wyróżnić

– Julię Sielską I miejsce

– Amelię Wieteską II miejsce

– Zuzannę Matysiak III miejsce

 

Sebastian Matysiak, Koordynator Konkursu SP im. 76 Pułku Piechoty w Augustowie

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content