-4,3 C
Kozienice
sobota, 2 grudnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Sztuka na ekranie. Kino studyjne MCSW Elektrownia zaprasza

Popularne

Warto przeczytać

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na projekcję filmową, w ramach cyklu SZTUKA NA EKRANIE, w niedzielę, 27 listopada, o godz.15.45.

MUNCH. MIŁOŚĆ, DUCHY I WAMPIRZYCE, dokumentalny, reż. Michele Mally, Niemcy, Szwecja, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania 2022, 90’

Jego Krzyk stał się symbolem naszych współczesnych niepokojów.

Nie ma jednak na świecie malarza bardziej znanego i jednocześnie mniej poznanego niż Edvard Munch. Dziś Oslo, starożytna Kristiania, wyznacza punkt zwrotny w zakresie wiedzy o tym artyście. Nowe muzeum MUNCH, otwarte w październiku 2021 roku, to spektakularny drapacz chmur wznoszący się na fiordzie stolicy Norwegii; zaprojektowany, by pomieścić ogromny zbiór złożony przez artystę swojemu miastu: 28 000 dzieł, od obrazów po grafiki i rysunki, a także notatniki, szkicowniki, fotografie i eksperymetnalne filmy. Wszystkie razem dają nam oszałamiający wgląd w umysł, pasje i sztukę geniusza Północy. Film bada potężne dziedzictwo, by na nowo rzucić światło na Edvarda Muncha, człowieka o niezwykłym i tajemniczym uroku, prekursora i mistrza. Jednocześnie, to podróż po Norwegii Muncha, po miejscach mu drogich; to poszukiwanie korzeni i tożsamości uniwersalnego artysty.

Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content