-4,3 C
Kozienice
sobota, 2 grudnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h – stracili prawo jazdy na 3 miesiące i musieli zapłacić mandat

Popularne

Warto przeczytać

W piątek funkcjonariusze Wydział Ruchu Drogowego, kozienickiej Policji, zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy prowadząc swoje samochody, przekroczyli prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Obaj kierowcy stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić po 1500 złotych mandatu karnego. Oprócz tego do ich konta przypisano po 13 punktów karnych. Policjanci przypominają – prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

– W piątek (25.08) funkcjonariusze kozienickiej drogówki podczas służby z wykorzystaniem laserowego miernika prędkości w miejscowości Bąkowiec, zatrzymali do kontroli 43-letniego kierującego samochodem marki Honker, który jechał 119 km/h na obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 43-latkowi i nałożyli mandat karny w kwocie 1500zł, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kierującemu przypisano także 13 punktów karnych. – informuje podkom. Ilona Tarczyńska

– Kilka godzin później w miejscowości Brzóza, policjanci zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego samochodem marki Volvo, który jechał 102 km/h na obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 41-latkowi i również nałożyli 1500 zł mandatu karnego. 41-latkowi dopisano dodatkowo 13 punktów karnych. – dodaje podkom. Tarczyńska

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące, jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten ulega przedłużeniu na kolejne 3 miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów traci uprawnienia.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nieprzypadkowo w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych czy innych miejscach, z których korzystają zarówno zmotoryzowani, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego często wprowadzone są ograniczenia prędkości. Jednym z zadań policjantów ruchu drogowego jest kontrola przestrzegania przepisów w tego typu miejscach.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content