18,4 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Plaga pijanych kierowców w powiecie kozienickim. Tylko jednego dnia zatrzymano aż dwóch

Popularne

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 47-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego. Kompletnie pijany mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką, wykonał nieprawidłowo manewr skrętu w prawo po czym zjechał do przydrożnego rowu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

W poniedziałek, 30 maja, tuż po godzinie 14 w miejscowości Garbatka Długa w rejonie skrzyżowania doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący pojazdem VW wjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki VW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką, wykonując nieprawidłowo manewr skrętu w prawo wjechał do przydrożnego rowu. Podczas czynności policjanci wyczuli woń alkoholu od kierującego 47-latka.  – Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. Sprawca zdarzenia stracił prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i kilkutysięczna nawiązka – podaje podkomisarz Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

– Tego samego dnia około godziny 9:10 w miejscowości Brzóza, gmina Głowaczów, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Renault. Podczas kontroli okazało się, iż od  48-letniego kierującego wyczuwalna jest silna woń alkoholu. Podczas badania kierujący miał  niemal 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za wyżej wymienione przestępstwo odpowie przed Sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności – mówi podkomisarz Ilona Tarczyńska.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane