20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Oświetlenie boiska piłkarskiego, budowa tężni solankowej. Kolejne fundusze na inwestycje w Gminie Głowaczów zostały przyznane

Popularne

Warto przeczytać

We wtorek – 23 maja, odbyła się LVI sesja Sejmiku Województwa Mazowieckiego VI kadencji, w trybie zdalnym, podczas której zapadły decyzje o udzieleniu pomocy finansowej gminom i powiatom z terenu Województwa Mazowieckiego, na realizację wielu zadań.Również ten dzień okazał się dla Gminy Głowaczów pomyślny. Decyzją Radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego Gmina Głowaczów otrzymała dofinansowanie do trzech zadań na łączną kwotę 643 595 zł!

W ramach programu „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023” Gmina Głowaczów z projektem pn. „Dostosowanie budynku OSP na potrzeby świetlicy wiejskiej w miejscowości Ursynów – etap na rok 2023”. Otrzymała dofinansowanie w kwocie 150.000,00 zł. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 187 500 zł. Inicjatywa ma na celu promowanie działań stymulujących między innymi: wielofunkcyjny rozwój obszarów wiejskich, efektywne wykorzystanie potencjałów tych obszarów oraz promowanie działań wspierających tworzenie warunków dla rozwoju kapitału społecznego oraz poczucia tożsamości regionalnej i narodowej.

Zgodnie z uchwałą 96/23 w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2023” Gmina Głowaczów otrzymała dofinansowanie w wysokości 293 595,00 zł dla zadania pn. „Budowa oświetlenia piłkarskiego w Głowaczowie”. Całkowity koszt zadania 460 000,00 zł. Zadanie będzie polegać na budowie oświetlenia boiska piłkarskiego treningowego z nawierzchnią trawiastą na stadionie sportowym w Głowaczowie. W ramach zadania zostanie zamontowanych 6 słupów, na których będzie zawieszonych 8 szt. opraw oświetleniowych LED z natężeniem światła pozwalającym odpowiednio oświetlić pole gry. Dodatkowo zostaną zakupione piłkochwyty.

W ramach programu „Mazowsze dla klimatu 2023” przyznano dofinansowanie w kwocie 200.000,00 zł na realizację zadania pod nazwą „Budowa tężni solankowej w miejscowości Głowaczów”. Przewidywany całkowity koszt zadania to 332 100,00 zł. Tężnia solankowa to element walki ze smogiem i dużym zanieczyszczeniem powietrza. Ze względu na dużą i mokrą powierzchnię, tężnie wychwytują efektywnie zanieczyszczenia. Wokół tężni wytwarza się specyficzny mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium. Budowa tężni solankowej zwiększy atrakcyjność otoczenia, poprawi jakość zdrowia odwiedzających miejsce, jak również będzie sprzyjała spędzeniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo, będzie to unikatowe miejsce wyciszenia.

– Kolejne środki zewnętrzne pozyskane z Samorządu Województwa Mazowieckiego to efekt dobrej współpracy i dobrych wniosków, jak również odpowiedź na potrzeby i oczekiwania zgłaszane przez naszych mieszkańców. Budowa tężni solankowej jest planowana w Głowaczowie na dawnym placu zabaw przy budowanej właśnie ul. 11-ego Listopada. Idealnie wkomponuje się w nową przestrzeń i jestem przekonany, że będzie strefą relaksu i odpoczynku. Budowa oświetlenia boiska bocznego na stadionie sportowym w Głowaczowie jest uzasadniona możliwością odbywania treningów w porze jesiennej i wiosennej przez dzieci, młodzież i również dorosłych trenujących w naszych klubach i wszystkich korzystających. Pomysł ten wypłyną od mieszkańców, rodziców i postanowiłem, że na to właśnie zadanie zawnioskujemy w tym programie. Spotykając się z panią Sołtys Ursynowa, Kołem Gospodyń Wiejskich „Ursynowskie Babeczki”, ze strażakami i mieszkańcami Ursynowa, zastanawialiśmy się nad pozyskaniem środków właśnie na remont dolnej sali w remizie strażackiej. Program „Mazowsze dla Centrów Integracyjnych” dał nam możliwość realizacji wnioskowanej potrzeby i jestem pewien, że będzie rozwijał wspólnotę lokalną i integrował różne środowiska. Dziękuję Samorządowi Województwa Mazowieckiego za te środki i dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Gminy zaangażowanym w te projekty – powiedział Hubert Czubaj Wójt Gminy Głowaczów.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content