4,4 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy, który miał blisko 2 promile

Popularne

Warto przeczytać

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gminy Kozienice, który w niedzielne popołudnie będąc z rodziną na spacerze, zatrzymał nietrzeźwego kierującego.
Mężczyzna kierował pojazdem marki bmw i poruszał się drogą krajową 79. Gdy podszedł do samochodu, zabrał kluczyki i wezwał policję. Zdecydowana postawa mężczyzny być może przyczyniła się do uniknięcia tragedii, gdyż ujęty 36-kierujący obywatel Uzbekistanu miał niemal 2 promile alkoholu w swoim organizmie.
– Piękna niedzielna (18.02) pogoda skłoniła nie jedną osobę do spacerów. Około godziny 16:00, 38-letni mieszkaniec gminy Kozienice będąc na spacerze z rodziną, zauważył, jak drogą krajową 79 w kierunku Kozienic jedzie pojazd marki BMW. Kierujący jechał całą szerokością jezdni, hamował oraz przyśpieszał. Styl jazdy kierującego wzbudził zainteresowanie spacerowicza. W pewnym momencie zaczął podejrzewać, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Wówczas podszedł do drogi i machnął ręką, wtedy kierujący się zatrzymał i zjechał na pobocze. Gdy mężczyzna podszedł do kierującego, ten otworzył drzwi, wyczuł od niego silną woń alkoholu, wówczas zgasił mu samochód i zabrał kluczyki, a następnie wezwał policję. – informuje podkom. Ilona Tarczyńska/KPP w Kozienicach
Policjanci z Kozienic po dotarciu na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego obywatela Uzbekistanu. Jak się okazało miał on niemal dwa promile alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu celem, przeprowadzenia dalszych czynności.
– Postawa mieszkańca Kozienic zasługuje na najserdeczniejsze wyrazy szacunku i jest godna naśladowania. Reagujmy, gdyż nietrzeźwy kierujący to śmiertelne zagrożenie na drodze. – dodaje Ilona Tarczyńska

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content