27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Obradowali po raz ostatni w tej kadencji

Popularne

Warto przeczytać

W dniu czwartek po raz ostatni, w składzie wybranym w wyborach w 2018 roku, zebrała się Rada Miejska w Głowaczowie. Pięcioletnia kadencja dobiega końca. Część radnych, żegna się z pełnioną funkcją, natomiast część będzie startowała w przyszłych wyborach.

Niemal jednogłośnie radni podjęli uchwały ujęte w porządku obrad. Radni pracowali do samego końca, przyjmując wiele ważnych uchwał. Między innymi zmiany WPF i w uchwale budżetowej, uchwały pomocowe (kolej) oraz w zakresie wspólnych inwestycji. 

Dopiero pod koniec posiedzenia, sesja kończąca kadencję rady przybrała zdecydowanie inny charakter. Burmistrz Miasta i Gminy Głowaczów Hubert Czubaj uhonorował wszystkich radnych, którzy przez pięć lat przyczynili się do rozwoju gminy, wręczając im specjalnie przygotowane podziękowania, które przedstawiały podsumowanie wykonanych inwestycji w danym okręgu wyborczym.

– To była historyczna kadencja. Zrealizowaliśmy szereg znaczących inwestycji, które diametralnie zmieniły oblicze naszej gminy i miały przełomowe znaczenie. Mam tu na myśli chociażby budowę ponad 40 kilometrów dróg, budowę strażnicy w Brzózie, modernizację i budowę oświetlenia drogowego. Już niedługo rusza budowa drugiego żłobka budynku czy świetlicy wiejskiej w Stanisławowie. Do tego należy dodać rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków czy rozbudowę stacji uzdatniania wody w Głowaczowie. Utworzony klub Senior +, idealnie odpowiada na potrzeby naszych seniorów, integruje, umożliwia rozwój swoich pasji i zainteresowań osobom, które podczas swojej pracy zawodowej miały mniej czasu na realizację siebie. Warto też podkreślić fakt nadania praw miejskich miejscowości Głowaczów. Wszystkie te zmiany były przełomowe, a nawet można rzec, że epokowe. W mojej ocenie każdy radny może z podniesioną głową kończyć tę kadencję i być dumny z tego, co udało się wspólnie osiągnąć.  – podsumował burmistrz Hubert Czubaj.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content