27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Nowy quad w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

Do mundurowych z Kozienic, trafił nowy quady przystosowany do pełnienia służby patrolowej nawet w najtrudniejszym terenie. Nowy sprzęt został w całości sfinansowany przez Gminę Kozienice.

– Policjanci wykorzystają quady na terenach leśnych oraz przywodnych lub w innych miejscach trudno dostępnych, w tym także z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe. Quad pozwoli kozienickiej policji na skuteczniejsze prowadzenie działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi oraz walkę z kłusownikami. W ubiegłym tygodniu policjanci wspólnie ze Strażą Leśną przeprowadzili wspólnie wzmożone działania polegające na kontrolowaniu kierujących pojazdami, którzy pomimo zakazu nielegalnie wjeżdżali pojazdami silnikowymi na tereny leśne. Akcja skierowana była także pod kątem kierujących quadami i crossami, którzy w niezgodny z przepisami prawa poruszają się nimi po terenach leśnych, niszcząc roślinność i płosząc leśną zwierzynę. – informuje podkom. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach
Funkcjonariusze otrzymali quada marki SEGWAY SNARLER. Maszyna wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 570 cm³ oraz napęd na cztery koła. Quad doposażony jest w światła błyskowe oraz sygnały dźwiękowe.
Policyjne quady zostały w całości sfinansowane ze środków Urzędu Gminy w Kozienicach. Jego wartość wraz z przyczepą to koszt niemal 60 tysięcy złotych. Dziękujemy Gminie Kozienice za wspieranie działań lokalnej komendy, a to wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content