27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Nowoczesne Magazyny Energii w Gminie Kozienice

Popularne

Warto przeczytać

W  środę, 17 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kozienicach podpisana została umowa dotycząca realizacji inwestycji w zakresie budowy magazynów energii, a konkretnie współpracy w zakresie budowy drogi dojazdowej do magazynów energii w m. Wilczkowice Górne.

W imieniu Gminy Kozienice umowę podpisał burmistrz Piotr Kozłowski, a w imieniu inwestora: Pan Konrad Markowski – pełnomocnik firmy Greenvolt Power.

– Na mocy zawartej umowy gmina przeprowadzi proces inwestycyjny w zakresie opracowania projektu budowy drogi dojazdowej i pozyskania gruntów pod jej budowę. Środki finansowe na te działania przekaże inwestor budowy magazynów – informuje burmistrz Piotr Kozłowski. – Cieszy nas, że taka inwestycja będzie realizowana właśnie na terenie naszej gminy, bo to oznacza zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego całego regionu, jak również dodatkowe dochody dla Gminy Kozienice. Budowa magazynów energii pozyskanej z OZE to także wprowadzenie nowoczesnych technologii w naszej gminie – dodaje burmistrz.

Inwestorem budowy magazynów będzie Spółka Magazyn EE Kozienice Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie należąca do spółki Greenvolt Power – dewelopera i producenta energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. Spółka w samej tylko Polsce posiada projekty magazynowe o łącznej mocy 1,4 GW. Greenvolt Power na całym świecie realizuje wielkoskalowe projekty związane z produkcją energii wiatrowej i słonecznej oraz jej magazynowaniem.

– Magazyn energii w Kozienicach będzie jedną z największych obecnie inwestycji tego typu w Polsce. Posiadamy pozwolenie na budowę magazynu o mocy 112 MW oraz pozwolenia dla całej infrastruktury towarzyszącej w postaci stacji elektroenergetycznej oraz linii przesyłowych. Dodatkowo pracujemy nad powiększeniem magazynu do prawie 290 MW – informuje Konrad Markowski. Realizacja samego pierwszego etapu 112MW wyniesie około 500.000.000 złotych. Bardzo mnie cieszy, że możemy tę inwestycję realizować u Państwa w regionie. Magazyny energii są przyszłością nie tylko dla Polski, ale i całej Unii Europejskiej. Przy tej okazji dziękuję za dobrą współpracę z władzami Gminy Kozienice, zwłaszcza z Panem Burmistrzem Piotrem Kozłowskim.

Inwestycja ma się rozpocząć w 2025 roku, a jej  zakończenie planowane jest w 2026 r.

źródło/zdjęcia: Gmina Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content