4,4 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Nowe pomieszczenia dla Żłobka Miejskiego z okazji jubileusz 50-lecia

Popularne

Warto przeczytać

25 marca Żłobek Miejski w Kozienicach obchodził jubileusz 50-lecia istnienia. Uroczystość połączono z otwarciem nowych pomieszczeń dla grup dziecięcych.

Żłobek w Kozienicach rozpoczął działalność 1 kwietnia 1974 roku, a jego powstanie związane było z budową Elektrowni Kozienice. Na przestrzeni 5. dekad, praca, zaangażowanie, profesjonalizm i życzliwość personelu, którym kierowały kolejno dyrektor Michalina Nowakowska, Regina Cieślakowska i obecnie Barbara Zielona, zbudowały renomę placówki. Utrwalona w kozienickim środowisku opinia o Żłobku była bardzo dobra, powtarzały się za to uwagi o niedostosowaniu obiektu do potrzeb kozienickich rodzin. Jak podkreśla burmistrz Piotr Kozłowski rozbudowa miejskiego żłobka była jednym z ważniejszych przedsięwzięć mijającej kadencji, po czym z satysfakcją dodaje, że założony plan udało się zrealizować:

Zakończyliśmy kolejny etap prac i w roku obchodów 50-lecia Żłobka Miejskiego w Kozienicach, w roku obchodów 475-lecia Miasta Kozienice, oddajemy do użytku przebudowaną część obiektu. W roku 2018 zaczynaliśmy od 47 miejsc dla dzieci do lat 3, dziś w tym obiekcie jest ich już 116.

W ciągu ostatnich lat placówka się rozwijała. W roku 2019 dobudowano część obiektu, która zapewniła miejsca dodatkowym, 24 dzieciom, w roku 2020 powstał żłobkowy plac zabaw, a w roku 2023 rozpoczęto proces adaptacji pomieszczeń po byłym MGOPS, który to po utworzeniu Centrum Usług Społecznych przeniósł się do nowej siedziby. Prace adaptacyjne obecnie zakończono, a dzięki tym działaniom w nowej przestrzeni powstały dodatkowe sale zabaw, nowe sypialnie, pomieszczenia pomocnicze, kolorowe toalety i co najważniejsze miejsca dla kolejnych, 45 dzieci, które już w kwietniu będą korzystały  z nowych pomieszczeń.

W ciągu ostatnich pięciu lat na rozbudowę żłobka i jego funkcjonowanie pozyskaliśmy prawie 5 mln złotych. Były to środki rządowe i unijne. Efekty, które dziś widzimy potwierdzają, że środki zostały dobrze wykorzystane – przekazuje burmistrz.

Warto dodać, że liczba miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w Gminie Kozienice, w ciągu ostatnich 5 lat, wzrosła o 300 %, bowiem projekt rozwoju placówki uzupełniono programem „Bon opiekuńczy Kozienicka Niania”, na podstawie którego gmina dopłaca rodzicom do opieki nad dziećmi w domach. Z programu korzysta dodatkowych 30 dzieci.

W jubileuszowych uroczystościach udział wzięli burmistrz Piotr Kozłowski z zastępcami Dorotą Stępień i Mirosławem Pułkowskim, poseł Marek Suski, przedstawicielka senatora Stanisława Karczewskiego Weronika Piwarska, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Sucherman oraz radni, osoby współpracujące ze żłobkiem, a także rodzice i najmłodsi podopieczni placówki. Po okolicznościowych przemówieniach poświęcono obiekt i symbolicznie otworzono nowe pomieszczenia dla dzieci. Wydarzenie zakończył wyjątkowy program artystyczny w wykonaniu maluchów, okolicznościowy tort i wspólna pamiątkowa fotografia.

 

źródło: Gmina Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content