0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Muzyczna podróż do Krainy Łagodności. „Pod Strzechą” wystąpi w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

To będzie gratka dla miłośników poezji śpiewanej. Radomska grupa „Pod Strzechą” wystąpi w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Koncert zaplanowano na 13 kwietnia, na godz. 18.00. Sprzedaż biletów rusza 22 listopada.

Początki zespołu „Przed Strzechą” sięgają 1985 roku. Pierwszy skład formacji tworzyli Beata Strzecha (obecnie Koptas), Paweł Olszewski oraz lider Starego Dobrego Małżeństwa – Krzysztof Myszkowski. Po pewnym czasie skład uległ zmianie, a zespół nagrywał i koncertował do 2001 roku, kiedy to zawiesił działalność. Formacja powróciła w 2017 roku i tworzą ją: Beata Koptas – śpiew, Monika Mosionek – śpiew,  Artur Stępień – gitara, Artur Fierzbik – gitara, Wojciech Koptas – gitara Basowa. To laureaci licznych konkursów piosenki studenckiej, turystycznej.

– Zespół, już po reaktywacji, miał okazję odwiedzić Kozienicki Dom Kultury. Przypomnę, że ich koncert w Centrum Kulturalno-Artystycznym miał miejsce 20 października 2018 roku i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony kozienickiej publiczności. Jestem przekonana, że powrót do Kozienic po blisko pięciu latach będzie równie udany – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Korzenie muzyki uprawianej przez zespół „Pod Strzechą” sięgają do piosenki studenckiej, harcerskiej, poetyckiej, autorskiej. Obecnie grupa koncertuje, dzieląc się swoją muzyką i refleksjami nad życiem, zapisanymi w autorskich tekstach wykonywanych piosenek. Wyjątkowy klimat recitalu tworzą wokale o ciekawej, ciepłej barwie oraz charakterystycznie brzmiące gitary.

– Na swoim koncie artyści mają pięć albumów, w tym dwie płyty nagrane po reaktywacji. Najnowsza, zatytułowana „Drogowskazy”, ukazała się w 2021 roku. To zupełnie nowe utwory studyjne i z pewnością usłyszymy je podczas koncertu w Kozienicach – dodaje Elwira Kozłowska.

Kup bilet wcześniej

Koncert odbędzie się w czwartek, 13 kwietnia, o godz. 18.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach.

Sprzedaż biletów rusza 22 listopada. Te będą dostępne w cenie 30 zł w kasach KDK oraz na www.dkkozienice.pl, w zakładce „Kup bilet”. W przypadku zakupów stacjonarnych, posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowe rabaty.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content