Brak produktów w koszyku.

Mamy kolejne trzy punkty. Wygrana w Tomaszowie Mazowieckim

Popularne

Warto przeczytać

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice pokonali 3:1 w wyjazdowym spotkaniu Lechię II Tomaszów Mazowiecki. Co ciekawe, to trzecie z rzędu spotkanie tych ekip zakończone tym rezultatem. Podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality zaliczyli kolejne udane zawody, dzięki czemu po dwóch meczach nowego sezonu mają komplet punktów.

W wyjściowym składzie KKS-u znaleźli się: Wojciech Ranecki na rozegraniu, Jakub Baranowski i Michał Koryciński na przyjęciu, Bartłomiej Koryciński i Michał Trąbka na środku, Antoni Sokołowski w ataku oraz Robert Głogowski na libero.

Spotkanie zaczęło się po myśli kozieniczan, którzy bardzo szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. Po paru akcjach było już 2:7, a następnie 4:11. Wysokiej przewagi podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality nie zamierzali oddawać i spokojnie dowieźli seta do 16. Drugą partię zaczęliśmy od świetnej serii i prowadzenia 0:4. Tym razem rywale dość szybko złapali jednak kontakt, a KKS starał się utrzymać 1-2 oczka przewagi. W końcówce partii prowadziliśmy przez chwilę 4 punktami, ale seta wygraliśmy ostatecznie do 23.

Gospodarze złapali rytm gry i w trzeciej odsłonie gra toczyła się niemal cały czas punkt za punkt. W połowie partii odskoczyli na trzy oczka (18:15), Marek Grzelczak poprosił o czas i chociaż złapaliśmy kontakt, to ostatnie akcje tej odsłony należały do Lechii, która wygrała do 20. Utrata seta zmobilizowała nasz zespół i w czwartej odsłonie postawili kropkę nad i. KKS urwał się od stanu 7:8 do 7:11, a następnie do końca partii kontrolował przebieg spotkania. Kozieniczanie wygrali seta do 17, a cały mecz 3:1

Zainkasowane trzy punkty pozwoliły nam chociaż na chwilę wskoczyć na pozycję lidera grupy 2. Czekamy na wyniki z innych drugoligowych parkietów. A już za tydzień nasz zespół rozegra pierwszy w tym sezonie mecz domowy. Szykuje się świetne widowisko, bo do Kozienic przyjeżdża faworyt grupy 2 – Sparta Grodzisk Mazowiecki. Mecze ze Spartą zawsze przynoszą ogromne emocje i liczymy, że tak będzie i tym razem. Już dziś zapraszamy. Widzimy się 14 października w hali przy ul. Głowaczowskiej, początek meczu o 18.00.

KS Lechia II Tomaszów Mazowiecki – Enea KKS Kozienice 1:3 (16:25, 23:25, 25:20, 17:25)
KKS: Ranecki, M. Koryciński, B. Koryciński, Sokołowski, Baranowski, Trąbka, Głogowski (libero) oraz Bartnik, Kiernoz, A. Ostrowski

źródło: KKS Kozienice