20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Krzesimir Dębski wystąpi w Kozienickim Domu Kultury z Koncertem Noworocznym

Popularne

Warto przeczytać

Żywa legenda muzyki filmowej, jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych polskich kompozytorów, Krzesimir Dębski wystąpi w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Koncert, zatytułowany „Krzesimir Dębski Zaprasza – Koncert Noworoczny Muzyki Filmowej”, zaplanowano na czwartek 19 stycznia 2023 r., na godz. 18.00. Kompozytorowi towarzyszyć będą: Kwartet smyczkowy Primuz oraz soliści: Katarzyna Sut i Kacper Andrzejewski.

– W Kozienickim Domu Kultury kontynuujemy tradycję koncertów noworocznych. Wzorem Filharmonii Wiedeńskiej, w styczniu spotykamy się na wydarzeniach, gdzie króluje muzyka klasyczna, ale również wielkie przeboje operetki czy muzyki filmowej. Nowy Rok chcemy symbolicznie zacząć od wyjątkowego koncertu, a takim z pewnością będzie ten z udziałem Krzesimira Dębskiego – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Krzesimir Dębski to artysta o ogromnym dorobku, a szczególne miejsce w jego karierze zajmuje komponowanie. Ma na koncie ponad 70 utworów symfonicznych i kameralnych. Napisał 2 symfonie z chórami, 4 koncerty fortepianowe i 3 skrzypcowe. Stworzył muzykę do ponad 100 filmów fabularnych i dokumentalnych.

– Fanom kina dał się poznać jako autor muzyki do takich filmów, jak np. „Ogniem i mieczem”, „Kingsajz”, „Stara Baśń” czy „W Pustyni i  w Puszczy”. Z kolei miłośnicy seriali dziesiątki razy słyszeli jego utwory chociażby w „Klanie”, „Złotopolskich”, „Ranczu” czy w „Na wspólnej” – dodaje Elwira Kozłowska.

W doborowym towarzystwie

Do Kozienic Krzesimir Dębski zawita wraz z kwartetem smyczkowym oraz dwójką wokalistów. Kwartet smyczkowy Primuz, bo o nim mowa, tworzy czwórka bardzo zdolnych artystów: Dominika Sznajder (I skrzypce), Paulina Kołodziejczyk (II skrzypce), Magdalena Agatowicz (altówka) i Jakub Lemański (wiolonczela). Muzycy kwartetu wywodzą się i na stałe współpracują z orkiestrą kameralną Primuz – Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Tego wieczoru usłyszymy także dwójkę wokalistów.  Katarzyna Sut to skrzypaczka i wokalistka. Przygodę z muzyką zaczynała w programie „Od przedszkola do Opola”. Dziś to Finalistka i laureatka konkursów takich jak „Piosenka jest dobra na wszystko” oraz 49. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych – Zamość Jazz Festival 2022. Wielokrotnie występowała jako solistka z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej oraz big bandu m.in. na deskach Filharmonii Łódzkiej oraz Teatru Śląskiego.

Z kolei Kacper Andrzejewski zajmuje się nie tylko śpiewem, ale również dubbingiem, m.in. do animacji Disneya. Brał udział w 2. edycji programu „Bitwa na Glosy”, w drużynie Moniki Kuszyńskiej zajmując tam 5. miejsce. Występował również w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia w projekcie „Jego Portret” z piosenkami z repertuaru Włodzimierza Nahornego oraz brał udział w koncercie „Kochamy Polskie Piosenki” w Programie Trzecim Polskiego Radia. Na stałe współpracuje z Big Bandem Fabryka Wełny.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content