27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Gminne Niebieskie Igrzyska 2024 w Szkole Podstawowej w Rozniszewie

Popularne

Warto przeczytać

W dzisiejszym społeczeństwie, akceptacja i integracja osób niepełnosprawnych jest kluczowa dla budowania bardziej wspierającej i świadomej społeczności. Jednym z najlepszych sposobów promowania tych wartości jest organizacja sportowych wydarzeń integracyjnych, które nie tylko umożliwiają uczestnictwo osób z różnymi umiejętnościami, ale także promują zasady fair play, tolerancji i współpracy.

Takie wydarzenie sportowe pod nazwą Gminne Niebieskie Igrzyska zostało zorganizowane 11 kwietnia 2024 roku przez Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie. Udział w nim wzięli uczniowie z oddziału zerowego oraz klas 1-3 ze wszystkich szkół z terenu gminy Magnuszew oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kozienicach.

Celem wydarzenia było pokazanie, że dzieci z autyzmem oraz niepełnosprawnościami mogą na równi uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach i mają szansę być sportowcem na miarę swoich możliwości oraz osiągnąć sukces. Promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród młodzieży. Integracja uczniów z różnych szkół oraz budowanie więzi międzyuczniowskich. Wspieranie talentów sportowych i rozwijanie umiejętności uczniów.  Kultywowanie ducha fair play oraz szacunku do przeciwnika.

Podczas Gminnych Niebieskich Igrzysk na wszystkich uczestników czekało dużo ciekawych prelekcji i atrakcji. Impreza rozpoczęła się od prezentacji na temat autyzmu. Później tanecznym krokiem uczestnicy przeszli do kolejnych aktywności. Pani Anna Gondek, doświadczona trenerka fitness i trener personalny, poprowadziła dla uczniów zajęcia ruchowe. Zastrzyk endorfin wprowadził zgromadzonych w niesamowicie dobry nastrój. Uśmiech nie znikał z twarzy uczniów, którzy mierzyli się z ruchowym wyzwaniem. Panie ze Specjalnego Ośrodka – Szkolno Wychowawczego w Kozienicach przygotowały dla uczniów prelekcje na temat swojej placówki. Opowiedziały o zajęciach, z których korzystają uczniowie, pokazały, jak wygląda placówka i przedstawiły wiele korzyści płynących z nauki uczniów w tym miejscu. Skoro w zdrowym ciele, zdrowy duch, to oprócz ruchu musieliśmy zadać także o świadomość dotyczącą zdrowego odżywiania naszych uczestników, dlatego zaproszona została lokalna firma Pan Pomidor z Ryczywołu, która zapoznała uczniów z produkcją pomidorów oraz bogactwem składników odżywczych i witamin, które zawierają te warzywa. Firma ta ufundowała także niespodzianki dla każdej ze szkół w postaci pysznych pomidorów oraz słodkiego upominku. Kolejnym punktem spotkania była Olimpiada Sportowa, która pozwoliła uczniom przypomnieć sobie, czym są zasady fair play oraz współpracy. Dzieci zmierzyły się z kilkoma konkurencjami sportowymi. Gromkie okrzyki dopignu kibiców, jeszcze mocniej zagrzewały uczestników do wykonania zadań sportowych. W atmosferze przyjaźni i zrozumienia wszyscy mogli cieszyć się podjętymi aktywnościami i uczestniczyć w nim bez względu na jakiekolwiek różnice czy ograniczenia. Szczególną niespodzianką podczas Gminnych Niebieskich Igrzysk w Szkole Podstawowej w Rozniszewie było spotkanie z panem Mateuszem Gosem lekkoatletą specjalizującym się w biegach długodystansowych. Nasz gość jest kilkukrotnym Mistrzem Polski w biegach na różnych dystansach. Pan Gos udzielił wywiadu, podczas którego opowiedział o swoich sukcesach, upodobaniach oraz przygotowaniu sportowym i psychicznym do zawodów. Po miłej rozmowie przyszedł czas na naśladowanie naszej gwiazdy sportu. Wszyscy zebrani wzięli udział w oficjalnym biegu Gminnych Niebieskich Igrzysk. Przed startem pani Diana Zielińska z klubu biegowego KS Pułaski z Warki poprowadziła rozgrzewkę.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy, medale oraz pamiątkowe statuetki oraz upominki ufundowane przez firmę ADVANTIC. Impreza została objęta honorowym patronatem Burmistrza Gminy Magnuszew pana Marka Drapały. Szkoła otrzymała także wsparcie od lokalnej firmy Folwark Anielin oraz Agro Plant. Jak zawsze mogliśmy liczyć na zaangażowanie i niezawodną pomoc ze strony Rodziców, Absolwentów oraz strażaków-druhów z OSP Rozniszew

Organizatorkami tego wydarzenia były nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie pani Anna Sobczyk i Katarzyna Nazorek oraz Dyrektor Szkoły pani Agnieszka Suska.

Najważniejszym przesłaniem tego wydarzenia było podkreślenie wartości tolerancji i akceptacji. Poprzez wspólną zabawę i rywalizację uczestnicy mogli doświadczyć, że każdy człowiek, niezależnie od swoich umiejętności czy różnic, zasługuje na szacunek i równą szansę.

Autor tekstu: Katarzyna Nazorek

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content