7,2 C
Kozienice
piątek, 1 marca, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[FOTORELACJA] Świąteczna atmosfera w Garbatce-Letnisko. W środę odbyła się Wigilia Gminna

Popularne

Warto przeczytać

Wyjątkowe jasełka przygotowane przez nauczycieli, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko, łamanie się opłatkiem oraz świąteczne życzenia od władz samorządowych. W środę odbyło się gminne spotkanie wigilijne w Garbatce-Letnisko.

Garbacka wigilia odbyła się już po raz dwunasty. Od wielu lat mieszkańcy oraz władze gminy spotykały się na Wigilii Gminnej przy skwerze św. Jana Pawła II, który znajduje się przed budynkiem urzędu. Podobnie jak w roku ubiegłym, wspólna wieczerza odbyła się w budynku Gminnej Hali Sportowej, a to za sprawą przygotowanych wyjątkowych jasełek przez społeczność szkolną Publicznej Szkoły Podstawowej Garbatki-Letnisko.  

Tegoroczna wigilia rozpoczęła się o godz. 18.00. Mieszkańców, zaproszonych gości przywitała wójt Teresa Fryszkiewicz. Chwilę później uczniowie PSP w Garbatce-Letnisko odegrali w przepięknych strojach z aktorskim zacięciem swoje role, snując przy tym wyjątkową, bożonarodzeniową historię. Całości przedstawienia dopełniła przygotowana z tej okazji dekoracja, która przy wyłączonym oświetleniu obiektu wprowadziła wszystkich magiczną świąteczną atmosferę.

Świąteczne życzenia wszystkim mieszkańcom złożył starosta powiatu kozienickiego Krzysztof Wolski.

– Drodzy państwo, gospodarze, cieszę się, że zebraliśmy się na tej symbolicznej Wigilii. W imieniu swoim, zarządu powiatu chciałbym Państwu złożyć serdeczne życzenia-zdrowych, spokojnych świąt spędzonych w atmosferze rodzinnej. Rodzinnej radości oraz wzajemnego zrozumienia. 100% frekwencji życzę, bo niestety jest to coraz trudniejsze.[…] Natomiast na rok 2024 życzę samych szczęśliwych dni, bezpiecznych, pełnych optymizmu i nadziei w to, że potrafi się każdy problem rozwiązać i ze wszystkim sobie poradzić- tego Państwu serdecznie życzę. – powiedział starosta kozienicki Krzysztof Wolski

Z okazji zbliżających się świąt życzenia złożyła również wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz.

– Drodzy Państwo, ja również wierzę w to, że życzenia wypowiedziane szczególnie w magiczny, wigilijny wieczór mają moc spełniania, pod warunkiem, że są wypowiedziane prosto z serca i szczere. Drodzy moi, z całego serca najszczersze życzenia dla was wszystkich. Niech ta moc wigilijnego wieczoru otuli nas wszystkich swoja mocą, a każdy nadchodzący dzień nowego 2024 roku niech przyniesie przede wszystkim zdrowie, bo tego wszystkim najbardziej trzeba. – dodała wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content