10,3 C
Kozienice
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[FOTORELACJA] Maturzyści z LO w Kozienicach bawili się a studniówce

Popularne

To był wyjątkowy wieczór i taneczna noc. W sobotę, 28 stycznia o godzinie 19 w “Pałacu pod Dębami”, w Nowej Woli, w gminie Grabów nad Pilicą rozpoczęła się studniówka maturzystów z kozienickiego liceum. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W tym roku podczas balu maturalnego I Liceum Ogólnokształcącego bawiło się 75 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi. Jak tradycja nakazuje, wspólna zabawa rozpoczęła się od zatańczenia poloneza. Licealiści z wielką klasą i zaangażowaniem dali się ponieść jego krokom, prezentując wszystkim zgromadzonym wspaniałą taneczną choreografię.

Duma i satysfakcja

Po pięknym wykonaniu układu tanecznego przyszedł czas na przemówienia. Dyrektor szkoły, Ewa Malec życzyła wszystkim najskrytszych marzeń, zrealizowania wyznaczonych celów oraz odnalezienia właściwej drogi, która przyniesie zadowolenie.  

– My nauczyciele, mamy w pamięci piękne chwile z waszym udziałem, uczucia dumy, satysfakcji, które przepełniały nas, gdy angażowaliście się w przedsięwzięcia szkolne, osiągaliście sukcesy i godnie reprezentowaliście szkołę, rozwijając jednocześnie swoje zainteresowania. Ten rok jest przełomowy w waszym życiu. Podejmujecie decyzje dotyczące przyszłości, egzaminy maturalne, studia, pierwsze dorosłe decyzje i praca. To wszystko czeka nas niebawem. Opuścicie naszą szkolną społeczność, a być może także domy rodzinne. Różnie też o potoczą się wasze losy. Będziecie specjalistami w różnych dziedzinach nauki, medycyny w ramach biznesu polityki. Jestem przekonana, że spełnicie swoje marzenia, trzeba tylko najbliższe tygodnie wypełnić efektywną pracą. Wytrwale dążyć do celu i wierzyć w sens pokonywania trudności. Wtedy, nawet najbardziej szalone marzenia się spełnią. I nie wolno się bać tych wyzwań. Zbliżająca się matura to przyjemne wydarzenie. Które otworzy wam wiele drzwi. Jesteście dobrze przygotowani, więc wyniki będą zgodne z waszymi oczekiwaniami i wszystkich obecnych na dzisiejszej studniówce. Pamiętajcie również o waszych bliskich. Gdyż warto iść przez życie w dobrym towarzystwie. A uśmiech życzliwa pomoc bliźniemu są w życiu bardzo ważne. Życzę spełnienia najskrytszych marzeń, zrealizowania wyznaczonych celów oraz odnalezienia właściwej drogi, która przyniesie zadowolenie.  – mówiła podczas rozpoczęcia dyrektor LO, Ewa Malec

Cele należy połączyć z marzeniami

Podczas części oficjalnej, starosta kozienicki Krzysztof Wolski mówił o marzeniach, które powinny być ściśle powiązane z celami jakie maturzyści stawiać będą przed sobą. Starosta życzył również powodzenia na egzaminach, by ich wyniki pozwoliły rozpocząć dalszą naukę w wymarzonych uczelniach.

– To bardzo ważne wydarzenie, które zapewne zapadnie wam na długie lata w pamięci i będziecie często do tego wracali w przyszłości. Bal studniówkowy to również sygnał, że za sto dni staniecie przed jednym z najważniejszych egzaminów życiowych, który w większości przypadków będzie to przepustką do dorosłego życia. W imieniu zarządu, jak również rady powiatu kozienickiego, chciałbym życzyć wam powodzenia spełnienia marzeń, by wyniki egzaminów pozwoliły wam pierwszego października rozpocząć naukę w tych swoich wymarzonych uczelniach, by to było spełnienie waszych marzeń. Ale żeby dojść do celu często trzeba wykonać dużą pracę, pracę sumienną, pracę odpowiedzialną. Trzeba również wielu wyrzeczeń. Ale żeby osiągnąć cele te najwyższe, trzeba tą pracę połączyć jeszcze z marzeniami, z marzeniami górnolotnymi i wierzę, że takie marzenia macie i do nich będziecie zmierzali, bo tylko wtedy można osiągnąć cele te właściwe, które będą później spełniały wasze marzenia w dorosłym życiu i będą fundamentem do tego, by na nich budować kolejne marzenia ponieważ w życiu jeżeli ktoś ma marzenia, to cały czas funkcjonuje, żyje i zmierza do czegoś. Także nie uciekajcie nigdy od marzeń. – dodał starosta kozienicki Krzysztof Wolski

Życzenia dla maturzystów złożył również wiceburmistrz Kozienic, Mirosław Pułkowski, dyrektorka Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, Anna Gollasch, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

Między wystąpieniami miało miejsce uroczyste wręczenie kwiatów dla grona pedagogicznego. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów. Uczniowie następnie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała, aż do białego rana. Za równe 100 dni czeka ich matura, ale poniesieni tańcem i śpiewem na pewno nie o tym myśleli podczas tej wspaniałej i wyjątkowej nocy.

Uczniowie oraz wychowawcy przygotowali dla wszystkich małą taneczną niespodziankę. To piękny walc, który na pewno na długo zapadnie w pamięci ich samych ale wszystkich zebranych.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content