23,8 C
Kozienice
niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[DUŻO ZDJĘĆ] To był wyjątkowy Dzień Dziecka w Sieciechowie. „HusarR i Enea Wytwarzanie razem dla bezpiecznych wakacji”

Popularne


W środę, 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie zorganizowano festyn dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Hasłem przewodnim tego wydarzenia było „HusarR i Enea Wytwarzanie razem dla bezpiecznych wakacji”. A co stało za tym hasłem ? Tego dowiecie się z naszej relacji.

Grupa Motocyklowa HusarR i Enea Wytwarzanie już po raz kolejny połączyły siły. Efektem tego był dzisiejszy Dzień Dziecka w Sieciechowie, który oprócz zabawy niósł za sobą wiele edukacyjnych walorów. Najmłodsi zdobyli wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Środowy Dzień Dziecka otworzyli oficjalnie przedstawiciele Grupy Motocyklowej HusarR, Enei Wytwarzanie oraz Urzędu Gminy Sieciechów. Byli to między innymi motocykliści Remigiusz i Radosław Wójcik, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych Marcin Łukasiewicz oraz wójt gminy Sieciechów Arkadiusz Guba.

W programie wydarzenia znalazły się między innymi pokazy Państwowej Straży Pożarnej, Policji, czy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Pojawiła się także Grupa Ratownictwa Przedmedycznego z Enei Wytwarzanie. Były także liczne atrakcje z konkursami i zabawami dla dzieci, w tym dmuchańce i trampoliny. O aspekt kulinarny imprezy zadbały miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich.

O walorach edukacyjnych Dnia Dziecka w Sieciechowie i nie tylko, opowiedzieli nam wiceprezes Enei Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz oraz Remigiusz Wójcik z grupy HusarR.

– Enea Wytwarzanie od trzech lat aktywnie wspiera wszystkie inicjatywy społeczne, zarówno z obszaru sportu jak i kultury. Dzisiaj akurat jesteśmy na Dniu Dziecka organizowanym w gminie Sieciechów. Jest to akcja zorganizowana we współpracy z zaprzyjaźnioną Grupą Motocyklową HusarR, gdzie wspólnie razem z Eneą Wytwarzanie zaproponowaliśmy młodym dzieciakom wakacje. Tak naprawdę dzień przed wakacjami mamy z okazji Dnia Dziecka możliwość wspólnie się spotkać, pobawić, a naszą główną intencję od zawsze stanowi łączenie i przekazywanie pozytywnej energii, którą oczywiście posiadamy. Mam nadzieję, że wszystkie dzieci, które dziś do nas trafiły zabrały ze sobą miłe wspomnienia. Hasłem dzisiejszego wydarzenia było „HusarR i Enea Wytwarzanie razem dla bezpiecznych wakacji”. Naszą intencją było przekazanie wiedzy merytorycznej w zakresie jak zachowywać się na wakacjach, jak ratować życie, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, jak zabezpieczyć ranę oraz jak przygotować się do wypadków komunikacyjnych, które nie daj panie boże spotkają nas podczas wakacji. Mam nadzieję, że oprócz zabawy przekazaliśmy także moc profilaktycznej wiedzy – mówił wiceprezes ds. pracowniczych w Enei Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz.

– Dzień Dziecka jest raz w roku, przez co chcieliśmy dzisiejsze wydarzenie w Sieciechowie zrobić jako festyn, ale również jako działanie edukacyjne dla dzieci, młodzieży, aby każdy wiedział jak bezpiecznie przejść przez okres wakacyjny, jak zareagować w sytuacjach nadzwyczajnych, a przy okazji móc dobrze się pobawić. Grupa Motocyklowa HusarR wspólnie z Eneą Wytwarzanie, wolontariuszami, policją, strażą pożarną, czy Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego wielokrotnie robiła już tego typu wydarzenia, gdzie były pokazy bezpieczeństwa, jak zachowywać się bezpiecznie, szczególnie na jednośladach, z których my głównie korzystamy. Podczas dzisiejszego Dnia Dziecka dzieci dowiedziały się między innymi jak zachować się i przede wszystkim zareagować żeby pomóc ludziom, którzy ponieśli szkodę w wypadku komunikacyjnym – mówił Remigiusz Wójcik z Grupy Motocyklowej HusarR.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane