4,2 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Dobre wiadomości dla mieszkańców Osiedla Pokoju i Osiedla Piaski

Popularne

Warto przeczytać

28 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kozienicach, pomiędzy Gminą Kozienice a Spółdzielnią Mieszkaniową w Kozienicach, podpisane zostało porozumienie o realizacji w 2024 roku budowy linii oświetlenia ulicznego i instalacji lamp ledowych na terenie Osiedla Pokoju i Osiedla Piaski w Kozienicach. Wartość inwestycji to około 540.000 zł, z czego 270.000 zł to wkład Spółdzielni Mieszkaniowej.

– Cieszy mnie dobra współpraca pomiędzy Gminą Kozienice, a kozienicką Spółdzielnią Mieszkaniową, która jest największym zarządcą nieruchomości w naszym mieście. Dzięki porozumieniu podejmujemy działania, które wpływają na poprawę codziennego życia mieszkańców i czynią to życie bezpieczniejszym, lepszym i bardziej komfortowym – mówi burmistrz Piotr Kozłowski.

W ramach porozumienia, jeszcze w 2024 r., na Osiedlu Piaski – obszar pomiędzy ulicami: Hamernicką, Piaskowa, Pustą i Kościuszki – wybudowane zostanie nieco ponad 1000 mb nowej linii oświetlenia ulicznego, zainstalowane zostaną 44. słupy i 48. opraw typu led. Z kolei na Osiedlu Pokoju – obszar pomiędzy ulicami: Lubelską, Konstytucji 3-go Maja i Batalionów Chłopskich – wybudowany zostanie 1400 m odcinek linii oświetlenia ulicznego, na którym zainstalowanych zostanie 69. słupów i 71. ledowych punktów świetlnych.

– Dziękuję Panu Burmistrzowi za rozpoczętą 3 lata temu naszą współpracę. Dzięki tej współpracy udało nam się wspólnie wykonać wymianę oświetlenia na terenie osiedli – przekazał prezes spółdzielni Andrzej Gogacz – Inwestycje poprawiły bezpieczeństwo na terenie osiedli, co potwierdzają mieszkańcy – zarówno ich własne, jak i mienia, które się tam znajduje – wygląd estetyczny, ale i ekonomię, czyli opłaty za energię elektryczną, które spadną o 50%.

Porozumienie, pomiędzy Gminą a Spółdzielnią, jest kontynuacją zapoczątkowanej w bieżącej kadencji samorządu współpracy, która obejmuje, m.in. działania z zakresu poprawy bezpieczeństwa publicznego (rozbudowy oświetlenia ulicznego). Zgodnie z obowiązującymi porozumieniami, w latach 2022 – 2024 wybudowane zostanie łącznie ponad 5,5 km nowej linii oświetlenia ulicznego i zainstalowanych zostanie blisko 220 lamp ledowych. Obszar realizacji zadań to Osiedle Piaski i Osiedle Pokoju. Łączny koszt inwestycji to kwota ponad 1 mln zł, z czego 50 % stanowi dofinansowanie ze środków Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

źródło: Urząd Miasta Gminy Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content