20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Bezpieczeństwo osób starszych tematem spotkania dzielnicowych z Gniewoszowa z seniorami

Popularne

Warto przeczytać

Policjanci z Komisariatu Policji w Gniewoszowie uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Gniewoszowi Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, seniorzy dowiedzieli się, np. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą „ na wnuczka” czy „na policjanta CBŚ” .

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gniewoszowie bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze mieli okazję spotkać się z osobami starszymi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie.
Policjanci przekazali seniorom niezbędna wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka czy policjanta „CBŚP” . Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Goście zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśnili, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych, podczas robienia zakupów na targowisku. Podczas spotkania promowali również aplikację Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. 
Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi dla nich, ale pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.
źródło: Policja Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content