20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Znamy podział II ligi. Z kim KKS będzie grał w sezonie 2024/25?

Popularne

Warto przeczytać

Przed siatkarzami Enei KKS-u Kozienice kolejny sezon II ligi piłki siatkowej. Kozieniczanie ponownie będą rywalizowali w silnej grupie 2. Na naszych zawodników czekać będzie dwóch nowych rywali. Jak zawsze, zapowiadają się emocjonujące rozgrywki.

Podobnie jak rok temu, II liga została podzielona na 4 grupy, z zachowaniem tego samego systemu rozgrywek. Po zakończeniu fazy zasadniczej, cztery najlepsze zespoły (1-4, 2-3) z każdej grupy zagrają do trzech zwycięstw o udział w turnieju półfinałowym o awans do I ligi. Do tego etapu rozgrywek dotrze łącznie 8 ekip. W finale zameldują się 4 z nich, a awansują tylko dwie. Nie ma natomiast play-outów. Spadną po dwa najgorsze z każdej grupy. SMS Spała nie jest brana pod uwagę pod kątem play-off ani spadków.

Kogo zabraknie, kto nowy?

Z II ligą po ubiegłym sezonie pożegnały się KS Błonie oraz KPS Volley Ostrołęka, która odpadła w dość dramatycznych okolicznościach (taki sam dorobek punktowy miała Lechia II). Nikt z naszej grupy nie awansował też wyżej. Najbliżej tego osiągnięcia była ekipa z Grodziska Mazowieckiego, ale po raz kolejny Sparta poległa w turnieju finałowym. W grupie nr 2 mamy natomiast dwóch beniaminków. Po roku przerwy do naszej grupy wraca AZS UWM Olsztyn. Kolejna świeża ekipa to ProNutiva SKK Belsk Duży, czyli drużyna z sąsiedniego powiatu grójeckiego.

Ponadto w stawce znalazły się: Międzyrzeckie Towarzystwo Siatkarskie, KS Camper Wyszków, KS Metro Warszawa, MOS Wola Tramwaje Warszawskie, SMS PZPS Spała II, Lechia Tomaszów Mazowiecki II, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, SwK KARTPOL Kobyłka oraz NECKO Augustów.

Znów czekają nas długie wyjazdy i emocjonujące spotkania. Liga rozpocznie się 28 września, a runda zasadnicza potrwa do 29 marca.

 

źródło: KKS Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content