17,8 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Zakończono kolejne inwestycje drogowe w powiecie kozienickim

Popularne

W środę, 30 marca, na terenie gminy Głowaczów, oddana została do użytku inwestycja drogowa.

Inwestycja, którą właśnie odebrano nosiła nazwę „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w obszarze oddziaływania 1 przejścia dla pieszych w Brzózie na ul. Pionkowskiej na drodze 1716W” i współfinansowana została ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Budżetu Powiatu Kozienickiego. Całkowita wartość inwestycji to 125 000 zł, w tym 25 000 zł to środki własne Powiatu Kozienickiego.

W ramach zadania wykonane zostało przejście dla pieszych wraz z chodnikiem z kostki brukowej o długości 100 m, zamontowany został znak aktywny D-6 dwustronny z wysięgiem i panelem fotowoltaicznym wraz z oświetleniem przejścia dla pieszych. Wykonano również montaż punktowych elementów najazdowych solarnych z trzpieniem oraz oznakowanie znakami pionowymi i poziomymi zgodnie z zatwierdzona stałą organizacją ruchu (SOR).

Tego dnia odebrany został również nowy odcinek chodnika o długości ok. 650 m, biegnący od inwestycji sfinansowanej z Rządowego Funduszu Rozwoju dróg do ul. Przecinka w Brzózie. Koszt zadania – 300 000, 00 zł –  sfinansowany został w 50% z Budżetu Powiatu Kozienickiego i w 50% ze środków Gminy Głowaczów.

– Cieszę się, że mogliśmy wykonać kolejny krok jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu kozienickiego. Jest to droga powiatowa, wzdłuż której występują liczne zabudowania, szkoła podstawowa i ośrodek zdrowia. Trzeba działać w tym kierunku, aby społeczeństwo czuło się bezpiecznie, aby wiedziało, że samorząd zauważa jego potrzeby podsumował Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski.

Protokół odbioru inwestycji podpisali: starosta kozienicki Krzysztof Wolski, wójt gminy Głowaczów Hubert Czubaj, przewodniczący Rady Gminy Głowaczów Piotr Marek, kierownik Robót Jakub Siedlecki oraz inspektor Nadzoru Sławomir Boryczka. Komisję odbiorową tworzyli przewodniczący Komisji – Jacek Śmietanka oraz członkowie Komisji Barbara Jakubowska i Małgorzata Dydo-Pawlonka – pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Kozienicach. W odbiorze zadania uczestniczył również dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kozienicach Marcin Łopuszański oraz dyrektor PSP im. Wojciecha Bartosza Głowackiego w Brzózie Dariusz Pronobis.

 


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane