26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[ZDJĘCIA/WIDEO] Niech żyje bal! Studniówka 2022 Zespołu Szkół w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

W piątek, 21 stycznia o godzinie 18 w „Pałacu pod Dębami”, w Nowej Woli, w gminie Grabów nad Pilicą rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach tanecznym krokiem poloneza przywitali dumnie wszystkich zgromadzonych. Tym jakże przepięknym akcentem otworzyli wyjątkowy bal studniówkowy, który z całą pewnością będzie przez nich na długo zapamiętany.

W tym roku podczas balu maturalnego Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach bawiło się blisko 100 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi. Byli to maturzyści z klas 3BG, oraz czwartych klas o profilach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik elektryk i 4 technik ekonomik z wychowawcami Izabelą Kęską-Cieślik, Jadwigą Nędziak, Karolem Rybańcem oraz Mirosławą Zając.

Tradycja to tradycja czyli rzecz święta, a więc nie mogło obyć się bez poloneza. Uczniowie z wielką klasą i zaangażowaniem dali się ponieść jego krokom prezentując wszystkim zgromadzonym w szkolnej sali wspaniałą taneczną choreografię.

Sygnał „poloneza czas zacząć” dał dyrektor szkoły Ryszard Zając, który po uroczystym tańcu zabrał głos. – Motywacja wewnętrzna jest o wiele ważniejsza, niż okoliczności zewnętrzne. Priorytety należy ustalać samodzielnie, a nie liczyć na to, że inni zmuszą nas do podejmowania właściwych decyzji. To kwestia dojrzałości i odpowiedzialności i ten egzamin będziecie zdawać nie tylko w maju, ale przez całe życie. Dlatego chciałem wam dziś życzyć, aby wasze decyzje przynosiły efekty, z których będziecie zadowoleni. Abyście wykorzystali wszystkie szanse, które podsunie wam los. Żebyście sami tworzyli nowe możliwości, jeśli dotychczasowe będą niewystarczające. Żebyście nie czekali na lepsze czasy, bo nie wiadomo, czy nadejdą. Żebyście zbudowali sobie przyszłość, z której będziecie zadowoleni i da wam szczęście oraz satysfakcję – mówił dyrektor Ryszard Zając.

– Życzę wszystkim niezapomnianych przeżyć z dzisiejszego wieczoru i szampańskiej zabawy! – dodał na koniec dyrektor Zespołu Szkół w Kozienicach Ryszard Zając.

Organem prowadzącym Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach jest powiat, a więc nie mogło zabraknąć jego reprezentanta. Podczas tego wieczoru pojawił się starosta kozienicki Krzysztof Wolski. Życzył on wspaniałej zabawy uczniom, a dyrekcji i kadrze pedagogicznej życzył udanego i zadowalającego finiszu egzaminu maturalnego. – Jesteście na wspaniałej sali, wspaniałe stroje, myślę, że również zespół wam dorówna i pozostaje mi w tym momencie życzyć wam niesamowitych wrażeń, radości i zadowolenia z zabawy. Korzystajcie z tej chwili, bo z wielu spraw, które mają w szkole średniej zazwyczaj studniówkę wspomina się najczęściej. Niech te wspomnienia będą wspaniałe i niezapomniane. Życzę wam jak najlepszych wyników na maturze, satysfakcjonujących was, ale również nie zapomnijcie o swoich rodziców. Oni przez kilka lat czekają na to, abyście ich również usatysfakcjonowali, bo oni cały czas was traktują jako przysłowiowe oczko w głowie, postarajcie się o tym nie zapomnieć – mówił starosta.

– Życzę szampańskiej zabawy, radości i niezapomnianych wrażeń! – dodał na koniec starosta Krzysztof Wolski.

Między wystąpieniami miało miejsce uroczyste wręczenie kwiatów dla grona pedagogicznego. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów. Uczniowie następnie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwa, aż do białego rana. Za równe 100 dni czeka ich matura, ale poniesieni tańcem i śpiewem na pewno nie o tym będą myśleć podczas tej wspaniałej i wyjątkowej nocy.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content