17,8 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] W Kozienickim Domu Kultury “Usłyszeliśmy Taniec”. Był to wyjątkowy pokaz różnych form stepowania

Popularne

„Usłyszeć Taniec” to tytuł spektaklu muzyczno-tanecznego, który odbędzie się w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka z okazji „Międzynarodowego Dnia Tańca”. Widowisko rozpoczęło się w czwartek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. 

„Usłyszeć taniec” to widowisko, które łączy różne formy stepowania, w tym między innymi flamenco i step irlandzki, taniec współczesny oraz muzykę ethnojazzową, która grana jest na żywo.

– To barwny spektakl, gdzie taniec jest częścią muzyki, a muzyka częścią tańca. Spotykają się elementy kultur z różnych stron świata, a tradycja i współczesność łączą się. Mam nadzieję, że to widowisko dostarczy nam moc pozytywnej energii – mówiła dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Pokaz “Usłyszeć Taniec” zapowiedziała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

W Kozienicach zobaczyliśmy wielu utalentowanych artystów. Wystąpili tancerze: Michał Wierzbowski – step amerykański, Ewa Jakubiec – flamenco, Mateusz Wójcik – choreografia, reżyseria, taniec irlandzki oraz muzycy: Tomasz Biela – kierownictwo muzyczne, gitara, akustyczna, elektryczna, jazzowa, Ewelina Grygier – drewniany flet poprzeczny, Małgorzata Mycek – wokal, bodhran, cajon, perkusjonalia, Jakub Wagner – gitara flamenco, cajon oraz Grzegorz „Grzech” Piotrowski – saksofon altowy.

Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. Od premiery w 2014 r. odbyło się ponad 180 spektakli, pokazów i warsztatów w największych salach widowiskowych w całej Polsce. 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane